Forum Settings
Forums
New
Aug 3, 2009 2:55 PM
#1

Offline
Nov 2008
57
Temacik w którym możecie się podzielić propozycjami tytułów jakie warto z rożnych przyczyn zrecenzować na Azunime. Generalnie rzecz biorąc zawsze istnieje pewien grafik w myślach i planach każdego recenzenta, ale czasami można nie zdawać sobie sprawy z istnienia tytułów wartych uwagi. Jeśli chcecie coś polecić (ogólnie albo konkretnej osobie znając mniej więcej nasze recenzenckie "specjalizacje") możecie tu zamieszczać swoje propozycje i sugestie. Gwarancji na realizację w jakimkolwiek sensownym terminie jednak nie ma :P
Reply Disabled for Non-Club Members
Aug 4, 2009 8:15 AM
#2

Offline
Aug 2008
210
Tak pokrótce:

- Casshern Sins (imo warto się zagłębić w ten tytuł ze względu na warstwę merytoryczną)
- Chrno Crusade (cięzko przejść obojętnie)
- Dai Mahou Touge (jak są Poni Dashe i SZS to czemu nie to?)
- Gankutsuou (dziwie się, że nikt tego jeszcze nie zrecenzował)
- Hundred Stories ('opowieści niesamowite')
- Kara No Kyoukai (albo nie, bo jeszcze ktoś brutalnie zjedzie te filmy i skończę wchodzić na azu ;))
- Kekko Kamen (komediowy klasyk od Nagaia)
- Kikoushi Enma (znów 'opowieści niesamowite' i znów Nagai)
- Mobile Suit Gundam 00 (całość)
- Tentai Senshi Sunred (zasługuje na dobrą recenzje)
- The Legend of Black Heaven (jedna z niewielu produkcji, nazwijmy to 'obyczajowych', skierowana do 'starszego' odbiorcy)
Aug 4, 2009 2:24 PM
#3

Offline
Nov 2008
57
Podałeś ciekawe tytuły, nie zdradzając faktów dotyczących reszty naszej załogi powiem, że co niektóre były rozważane do zrecenzowania i są gdzieś tam w umysłach naszej ekipy.

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na te pozycje, co do których sytuacja jest dość ciekawa:

Ximinez said:

- Hundred Stories ('opowieści niesamowite')


To anime zostało już zrecenzowane, zresztą przez moją skromną osobę.

Ximinez said:

- Kara No Kyoukai (albo nie, bo jeszcze ktoś brutalnie zjedzie te filmy i skończę wchodzić na azu ;))


Z tym jest sprawa następująca. Zamierzam się za to zabrać (o ile ktoś mnie nie uprzedzi), ale dopiero po zakończeniu emisji wszystkich filmów. Mamy politykę nie recenzowania serii przed obejrzeniem ich w całości (za wyjątkiem tasiemców o absurdalnej ilości odcinków np. "Shin-chan", "Bleach" itp.). Stad taka a nie inna decyzja i nie sądzę, żeby się to miało zmienić. Dlatego musisz cierpliwie poczekać :)

Ximinez said:
- Kekko Kamen (komediowy klasyk od Nagaia)


Korci mnie już od pewnego czasu żeby rozważyć obejrzenie. Kto wie, może na jesieni...
Aug 4, 2009 2:40 PM
#4
Offline
Dec 2007
3
Pozwolę sobie zaproponować:
- Toward the Terra
- Paprika (zdziwiłem się, gdy nie znalazłem recenzji, szczerze mówiąc)
- Dennou Coil
- Texhnolyze (grubsza sprawa, trzeba przyznać)
- Real Drive

Na dodatek uważam, że warto byłoby pokusić się o recenzje zbiorów miniaturek:
- Ani*Kuri15
- Digital Juice
- Genius Party
Aug 5, 2009 3:22 AM
#5

Offline
Nov 2008
57
darkreven said:
- Paprika (zdziwiłem się, gdy nie znalazłem recenzji, szczerze mówiąc)


Jest artykuł od AA i w zasadzie trudno w tej sytuacji dopowiedzieć coś więcej, ale może kiedyś i recenzja się znajdzie

darkreven said:
- Dennou Coil


Recenzja jest (autorstwa Reala), po prostu przy wyszukiwaniu tytułu wyskakuje zajawka, co się czasem zdarza.

darkreven said:
- Texhnolyze (grubsza sprawa, trzeba przyznać)


Recenzja była. Autor jednak uznał, że nie jest satysfakcjonująca z jego punktu widzenia i postanowił ją usunąć, zaś w przyszłości napisać kolejną, pełniej analizującą to w końcu trudne anime.

darkreven said:
- Real Drive


Recenzja Made by Daldow jest i tym razem wyskakuje po wpisaniu do wyszukiwarki poprawnie. Ja nie wiem może wy ciut leniwi jesteście i się wam szukać nie chce ;)
Aug 5, 2009 6:42 AM
#6
Offline
Dec 2007
3
Tassadar said:
Recenzja Made by Daldow jest i tym razem wyskakuje po wpisaniu do wyszukiwarki poprawnie. Ja nie wiem może wy ciut leniwi jesteście i się wam szukać nie chce ;)

Wyszukiwałem, przysięgam. Dziwne.
Aug 5, 2009 7:27 AM
#7

Offline
Nov 2008
57
Jeśli zrobisz literówkę i nie zauważysz to wyszukiwarka nie zawsze się połapie i zaproponuje odpowiednią zmianę.
Aug 7, 2009 12:16 AM
#8

Offline
Aug 2007
255
Już nie raz polecałem to anime (pisałem o nim tu i tu) i chciałbym kiedyś ujrzeć jego recenzję na Azunime. Chodzi mi o jedną z najlepszych adaptacji mang Adachiego, czyli Touch. Odstraszać może jednak ilość odcinków i to, że jest to sportówka (a chyba nie ma osoby na Azunime zainteresowanej tym gatunkiem). Tym nie mniej wg mnie to wstyd żeby na najlepszym serwisie z recenzjami nie było ani jednej rozprawiającej o jednym z dzieł mistrza prozy życia i błyskotliwych dialogów (może H2 chociaż byście zapodali albo Cross Game gdy wyjdzie całość). Tak naprawdę, jego prace można by odradzić jedynie osobom mającym awersję do sportu, choć rzadko gra on dominującą rolę. Za zrecenzowaniem tego tytułu przemawia również fakt, że na tfu - Tanuku - tfu, ciągle nie ma recki tego anime, a oni recenzują co popadnie na prawo i lewo, publikując każdy tekst, do którego nie trzeba wprowadzać zbyt wielu poprawek.

Bardzo chciałbym również ujrzeć recenzje moich ulubionych shounenów, tzn. Hunter X Huntera, Yuu Yuu Hakusho (recki tego anime też nigdzie nie ma) oraz Gintamy. O ile pierwsze 2 tytuły raczej nie zainteresują nikogo z ekpiy Azu o tyle ten ostatni ma na to spore szanse. Gintamę docenią przede wszystkim osoby wszechstronnie obeznane w japońskiej kulturze i mające duży dorobek obejrzanych serii ze względu na to, że jest to najlepsza parodia jaka kiedykolwiek powstała (Hayate no Gotoku czy Sayonara coś tam Sensei się nie umywają) i żeby zrozumieć żarty trzeba mieć pewną wiedzę (chociaż humor nie tylko opiera się na parodii). W anime twórcy na okrągło robią sobie jaja, wyśmiewają wszystko i wszystkich, a raz na 30 odc. zdarzą się poważniejsze momenty (w których i tak zawsze znajdą się rozbrajające sceny). Dodać do tego wspaniałe postacie i mamy potencjalny recenzencki hit tym bardziej, że shouneny mając największą popularność przyciągają zwykle więcej ludzi (strona powinna więc zyskać na popularności :]).

Pewnie za chwilę przeczytam, że wymienione wyżej tytuły są za długie i nikt nie będzie miał czasu na ich zrecenzowanie... Cóż, wg mnie warto czasem pójść w jakość, a nie ilość i zrecenzować jedno dłuuugie anime, zamiast kilka krótkich. No ale żeby zwiększyć szanse, że ktoś zastanowi się nad choć jedną moją propozycją wspomnę jeszcze o dwóch krótkich seriach, które dostały ode mnie 10 na MAL-u (nie dlatego, że są perfekcyjne, ale dlatego, że są niedocenione przez większość): Rocket Girls i Generator Gawl. Na tanuku znaleźć można moje opinie na ich temat (choć niekoniecznie pod nikiem Góral, *ekhem - Allevanna - *ekhem).
goralAug 7, 2009 12:20 AM
Aug 7, 2009 3:34 AM
#9

Offline
Nov 2008
57
Hmmm... a nie spróbowałbyś napisać recenzji "Touch"? Albo którejś z innych długich serii? Te długie anime to jednak dla nas pewien kłopot, bo ktoś to musi w końcu obejrzeć żeby zrecenzować a na to trzeba czasu :/ Dlatego szanse ich zrecenzowania są nieco mniejsze (Choć nie powiem, że niemożliwe. W planach jest jedna bardziej rozbudowana niż standardowe 13/26 odcinków seria).
Dec 25, 2009 4:19 AM

Offline
Aug 2008
210
Szkoda, że nikt jeszcze nie opisał Shin Mazinger Shougeki! Z-Hen imo jeden z najlepszych tytułów 2009. Z oryginalnym Mazingerem miałem niewiele do czynienia, więc nie mam dużego porównania (poza jednym OVA) ale tu mamy historie przedstawioną 'od zera'. Ten tytuł jest bardzo przyjemny, staroszkolny, śmieszny i niepozbawiony smaczków dla starszych widzów.
Jan 4, 2010 10:22 AM

Offline
Nov 2008
57
Ups.. dopiero teraz się zorientowałem, że jest ten wpis ale już śpieszę z odpowiedzią. Sam ze starą wersją nie jestem zapoznany, a staram się unikać pisania o reedycjach/kontynuacjach bez znajomości pierwowzoru. Może się doczekamy, bo nie wiem jak tam reszta redakcji,a le z tego co wiem to chyba nikt nie planował, przynajmniej w najbliższym czasie.

A swoją drogą - tekst o Kara no Kyoukai już oddany do analizy i poprawek, ale Daldow go nieco przemielił więc nie wiem kiedy będzie opublikowany, czekam na jego wnioski po moich zmianach ;)
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Coś dla Was, czyli zgadnij jaka recenzja bedzie następna

Tassadar - Jul 27, 2009

4 by Tassadar »»
Jul 2, 2010 1:57 PM

» Opinie o Azunime

Tassadar - Jul 26, 2009

3 by Tassadar »»
Oct 25, 2009 6:31 AM

» Opinie w nowej formie

Tassadar - Sep 9, 2009

0 by Tassadar »»
Sep 9, 2009 11:19 AM

» Pozostawione zajawki

Tassadar - Aug 8, 2009

0 by Tassadar »»
Aug 8, 2009 6:15 AM

» Klubowa maskotka :D

Kamcio - Jul 31, 2009

2 by GuroFX »»
Jul 31, 2009 6:16 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login