Forum Settings
Forums
New
Apr 16, 8:46 AM
#1

Offline
Jan 2009
10
Jako, że jestem na tej grupie od za-długo i nie widzę tutaj nic w tym temacie to go założę, może się komuś przyda.

Chodzicie na konwenty?
Wybieracie się na jakiś? Macie swoje ulubione?
Może macie cosplany na przyszłe konwenty?

I opcjonalnie: jakby ktoś chciał się z kimś spotkać z racji mniejszego towarzystwa, to temat dla chętnych otwarty!
Reply Disabled for Non-Club Members
Apr 17, 3:58 AM
#2

Offline
May 2008
371
Kiedyś była klubowa grupka zbierająca się na konwentach. Ja ostatni raz na typowo mangowym byłem w 2017 , ale to już nie dla mnie :D Jeździłem później na Pyrkon, ale w tamtym roku sobie darowałem. W tym jeszcze się waham, ale raczej odpuszczę, bo ceny noclegu w Poznaniu podczas targów są chore.
Apr 17, 3:04 PM
#3

Offline
Nov 2017
427
nie licząc straganu na Coperniconie w 2018 to nigdzie nie byłem. Wybieram się jak przysłowiowa sójka za morze. Z noclegami to raczej nie problem, bo zawsze znajdzie się jakieś schronisko na obrzeżach miasta. Tak miałem w Krakowie na konferencji kiedyś (i ogólnie bałem się wyjść na miasto, bo był mecz Wisły z Cracovią xD). Czy pojadę... why not, ale wolałbym, żeby informatory, szczególnie te dotyczące mniejszych zbiegowisk, były rozbudowane za wczasu.
Stay gold!
魔法よ魔法よ生まれておいで!
Sasuga Kasuga! Osaka fan club on MAL. Join us if you like Osaka-san!
Apr 20, 5:31 PM
#4
Offline
Apr 2013
57
Vetaren Pyrkonu tutaj (2013-1019)
Pyrkon był świetnym konwentem w dobrej cenie . Początkowo była naprawdę imponująca różnorodność panelowo/wydarzeniowa i to było jego mocną stroną. Wieczorami/nocą natomiast pojawiały się bardziej pikantne/ostre tematycznie panele lub można było iść zalać mordę, ewentualnie był jakiś koncert. Średnia wiekowa w tamtych czasach(2013-2017) również była wyższa (+/- 20 lat) w porównaniu do tego w 2019(+/- 15,14). Ludzie byli w miarę otwarci i dało się dość łatwo nawiązać z kimś tymczasową znajomość(z racji kolejek ludzie mieli ze sobą masę interakcji i po jednym dniu zawsze znalazło się jakąś znajomą twarz). Niestety wraz ze wzrostem popularności konwent zamienił się w maszynkę do mięsa/robienia kasy. Tematycznie również stał się bardziej nijaki i nastawiony na typowych normi lub rąbanie dzieci z kasy. Doszły do tego rosnące koszta wejściówki(chyba w granicach 350 zł na 3dni) oraz to że teraz nocleg znajduje się poza terenem konwentu czyli kolejne kilka stów z hostel/hotel...

Co do innych tego typu imprez z tematyki M&A zazwyczaj jak przeglądałem rozpiskę panelową to nie było tam za bardzo nic co warte było by podróży.
Swojego czasu Medalikon chciał zrobić z siebie konwent łączony M&A i fantasy ale nie wyszło i zamienili na typową fantastykę.
Podobno Opolkon i ten w Toruniu są niezłe ale nic nie powiem na pewno bo nigdy nie byłem...

Druga sprawa że wiek już mi nie bardzo pozwala na wyjazd na takie imprezy(przynajmniej M&A) bo dla co po niektórych uczestników to mógłbym być ojcem na upartego... Niestety tego typu wydarzenia w Polsce to przede wszystkim nastolatki i rzadko można spotkać kogoś w średnim wieku.
Trzecie to to że nawet jeżeli są ciekawe panele to zazwyczaj są prowadzone na poziomie intelektualnym nastolatków więc z racji wieku nie bardzo mi to leży. Kolejna sprawa to klimat polityczno-społeczny ale tego już nie będę rozwijał...
Asmitha90Apr 20, 5:49 PM
Apr 24, 2:33 PM
#5

Offline
Dec 2015
8223
Za dużego doświadczenia w konwentach nie mam.

Od chyba 2018 co roku uderzam w Pyrkon albo 2019 [ostatni pyrkon na którym był nocleg w pawilonie 3a] i w tym roku chyba też będę, tym bardziej że dla mnie to kwestia kilku przystanków pestką. O innych konwentach ledwo co słyszałem, zwykle po czasie, brakuje nieco informacji o nich, przykładowo pyrkon już od jakiegoś czasu ma reklamy na galeriach handlowych czy nawet przystankach autobusowych.
Null co do cosplayów, nie moje klimaty.

Przeważnie uderzałem z moim ziomkiem z wrocka, ale rok temu nie był wstanie przyjechać więc byłem solo, więc jak ktoś zainteresowany spotkaniem to chętny. Bo zazwyczaj na krótko mam okazję z kimś innym pogadać na papierosie, teraz to nawet nie ma smoke roomów gdzie zawsze ktoś był pogadać, na pierwszym moim pyrkonie w smoke roomie mnie jakaś dziewczyna/wystawczyni zaprosiła na stoisko w którym można było sobie porysować swobodnie x)
May 2, 2:04 PM
#6
Offline
Aug 2018
3
Jeżdżę średnio raz na miesiąc i zwykle jestem twórcą atrakcji, więc jak konwent jest mniej więcej znaczy to oznacza, że tam jestem xD
May 3, 4:28 AM
#7

Offline
Mar 2010
251
Jeździłem dużo na konwenty jakoś w latach ~2015-2018, po 8-10 w roku jak była okazja, teraz znacznie mniej. Ostatnio byłem na animatsuri w tamtym roku. Raz, że z dużą częścią ludzi z którymi spędzałem tam czas już średnio utrzymujemy kontakt, dwa, mi samemu się mniej chce. Wolę mniejsze, szkolne konwenty jak jakiś Japanicon czy stare Animatsuri, te nowe w centrum czy Magni też mi siedzą, Pyrkon już mniej. Pojechałbym w sumie na jakiś konwent, we Wrocławiu coś się jeszcze dzieje w tej materii?
Feel free to join the Bocchi the Rock! club!
May 9, 8:12 AM
#8

Offline
May 2008
371
Reply to saepii
Jeździłem dużo na konwenty jakoś w latach ~2015-2018, po 8-10 w roku jak była okazja, teraz znacznie mniej. Ostatnio byłem na animatsuri w tamtym roku. Raz, że z dużą częścią ludzi z którymi spędzałem tam czas już średnio utrzymujemy kontakt, dwa, mi samemu się mniej chce. Wolę mniejsze, szkolne konwenty jak jakiś Japanicon czy stare Animatsuri, te nowe w centrum czy Magni też mi siedzą, Pyrkon już mniej. Pojechałbym w sumie na jakiś konwent, we Wrocławiu coś się jeszcze dzieje w tej materii?
@saepii Niucon chyba jeszcze został.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Co myślicie o nowym anime o Plsce? Podekscytowani?

Verticulum - Jul 26

7 by GoatChan »»
Oct 14, 5:24 AM

» Jakie miasto? ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Soulkai - Feb 17, 2009

1204 by zaisty »»
Oct 6, 7:42 AM

» Ankieta o wydawnictwach w Polsce

Small_Yolk - May 20

2 by Small_Yolk »»
May 20, 10:54 AM

» Co się dzieje, co oglądacie?

owned - Aug 12, 2023

24 by removed-user »»
May 3, 3:36 AM

» Generowanie postaci anime w AI

Lukass17911xd - Mar 9

1 by EdgyEcchiSenpai »»
Mar 9, 12:57 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login