Forum Settings
Forums
New
Oct 23, 2009 4:28 AM
#1

Offline
Oct 2009
229
Wasza ulubiona manga yuri. Za co ją tak lubicie?
Reply Disabled for Non-Club Members
Oct 23, 2009 8:28 AM
#2

Offline
Apr 2009
2983
Osobiście spod gatunku yuri żadnej mangi niestety nie przeczytałam. Moją ulubioną serią jest mimo wszystko Aoi Hana, której wersja czytana jest pierwowzorem, więc anime (przynajmniej tak słyszałam) nie różni się znacząco. Tym samym - Aoi Hana <3
Nov 6, 2009 8:50 AM
#3

Offline
Aug 2008
34
Sasameki koto ;D.aoi hana nie jest zła..ale troche zmulająca? rozumiem love love pure yuri. tez lubię. ale jednak wieje nudną.
Nov 13, 2009 6:23 AM
#4

Offline
Apr 2009
2983
_Alu_ said:
Sasameki koto ;D.aoi hana nie jest zła..ale troche zmulająca?

chyba miałeś na myśli "realna". sasameki koto ssie, i jak na razie nie widać poprawy w tym kierunku.
Nov 13, 2009 10:49 AM
#5

Offline
Aug 2008
34
Realna ale NUDNA. zresztą proszę podaj te różnice między Aoi a Sasameki co tak czyni tę pierwszą bardzej realną. a ssać to sobie wiesz co możesz ;D loda wodnego.
_Alu_Nov 13, 2009 10:54 AM
Nov 14, 2009 1:06 PM
#6

Offline
Apr 2009
2983
wg mnie to właśnie sasameki koto jest nudne, a przede wszystkim przewidywalne do granic możliwości... poza tym - schematyczne postacie, głupawa fabuła, beznadziejny trójkącik miłosny. jedyną innowacją jest to, że nie akcja toczy się w żeńskiej szkole. może dla ciebie nudne jest aoi hana, ale przede wszystkim zachowuje jakąś wiarygodność, a bohaterki nie zachowują się jak rozwydrzone pyziowe dziewczyneczki, które swoją orientację seksualną traktują jak tymczasową zabawę, bez żadnych przykrości ze strony społeczeństwa.

ale oczywiście, ty możesz mieć takie upodobania. jesteś facetem, więc w sumie nie mogę za to potępić~
oparcikNov 14, 2009 1:40 PM
Nov 15, 2009 4:51 AM
#7

Offline
Aug 2008
34
omg omg jaki bullshit xDD dziewczyno widać ze nawet tego nie czytałas, bo nie masz o tym pojęcia. wydajesz opinie opierając się tylko na 4 epach anime? ( nie wspominam ze to temat o mandze). samym faktem jest ze zazwyczaj manga jest niebo lepsza od anime, co i tym razem nie jest wyjątkiem,przyznaję. W anime zbyt przesłodzili kazamę a sumika za bardzo się podnieca ale nie mówimy teraz o anime. ALE MANGA, koleżanko jest historią nieodwzajemnionej miłości Sumiki do Kazamy w której przeplatają sie elementy komediowe ale również pojawiają się sceny smutne które naprawdę cię dołują ( jaka 'zwykła' manga moze wzruszyc? ). piszesz schematyczne? lol podaj mi gdzie są takie postaci bo ja nie znam. kazda postać jest oryginalną indywidualnością. come on gdzie widziałaś a'la uroczą Kazamę która jawnie mówi, ze jest lesbijką i która musiała zmieniać szkoły ze względu na społeczeństwo które tego nie rozumiało? aha nie wiesz o tym bo nie czytasz mangi ;] zapomniałem.. albo taka Sumika? połączenie czegoś uroczego z siłą. moim zdaniem Sumika jest jedną z najlepiej wydesignowanych postaci ever. ta manga pokazuje yuri światek z zupełnie innej strony. Dziewczyny nie ukrywają się z tym i nie wmawiają sobie zapłakane w kącie tnąc się ze są tak naprawdę normalne. tutaj to nie jest nic niezwykłego. to nie jest dramat o zyciu lesbijek walczących o zaakceptowanie. To poprostu perypetie beznadziejnie zakochanej dziewczyny.Sam pomysł na to ze Kazama lubi tylko słodkie dziewczyny jest trafny. w czasie całej mangi Sumika powoli godzi sie z tym i akceptuje siebie taką jaką jest ze względu na to czy kazama ją pokocha czy nie.
dalej.. głupawa fabuła? wymyśl mi oryginalną historię o miłości. mi się zdaje ze własnie została wymyslona ;] co do trójkącika.. to dalej potwierdza twoją niewiedze na temat tej mangi. postac 'sempai' z biblioteki jest postacią przejściową, i w aoi hanie to ile było tych triangle miłości? nie rozsmieszaj mnie. to są twoje argumenty? które pasują raczej do aoi hany? płaskie postaci, kazdy zakochany w kazdym. Fumi w nie wiadomo jak szybkim czasie swoje uczucia romantyczne kieruje od kuzynki na sugimoto a nadal mega miłośc do ah-chan, i tak naprawdę to przez cały czas kochała tylko ah-chan. i to ma byc dojrzała oryginalna historia? pff zresztą widze mangi aoi hana tez nie czytałaś, więc równiez nie wiesz co się dalej dzieje czego anime nie pokazało. mówisz ze taka sztampa a nie masz nawet do czego porównać bo jak sama napisałaś zadnej yuri mangi nie czytałaś. to moze zacznij i wtedy zobaczysz ile jest podobnych historii aoi hana. jak będziesz mieć o tym choćby minimalne pojęcie to pogadamy. a pisząc że mam takie upodobania ze względu ze jestem facetem czyni cię jeszcze większą hipokrytką. zastanów sie nad tym.
Nov 15, 2009 3:25 PM
#8

Offline
Apr 2009
2983
po pierwsze. jeśli chodzi o mangę, listy na mal'u wcale nie aktualizuję, a to co napisałam ma się nijak do obecnego stanu rzeczy. yuri bowiem czytałam bardzo rzadko, były to głównie one-shoty i kilka dwu-trzytomowych mang (m.in. pierwsza - "free soul"), dlatego praktycznie nie brałam ich pod uwagę pisząc te słowa. to prawda, wolę obejrzeć anime, niż babrać się w czytanie skanów na kompie, ale to nie znaczy, że wcale ich nie przerabiam. przez ostatnie parę tygodni ściągam poszczególne charptery z kilku anglojęzycznych stron, dlatego też nie nazywaj mnie łaskawie hipokrytką. jakiś czas temu zaznajomiłam się, przyznaję, dość powierzchownie z "sasameki koto", ale wiem na czym opiera się ono, a szczególnie jego fabuła. nie będę ci tu już wyjeżdżać z hasłem "co ty możesz o mnie wiedzieć", ale do cholery jasnej, oceniasz mnie podpierając się głupią, nieaktualizowaną listą? o litości! sorry, ale akurat ten komiks wcale mnie nie powala tą swoją "wyjątkowością", którą ty próbujesz mi tu przedstawić. co sobie cenię w seriach o takiej tematyce? przede wszystkim nieco powagi, a tu widzę kobiecego robocopa, który żałośnie wzdycha sobie do panienki z nadpobudliwością hormonalną. przykro mi, ja podziękuję. może tobie się to podoba - mi jednak nie. wyraziłam twardo swoją opinię i w tym przypadku raczej jej nie zmienię. a tobie, kolego radzę najpierw się upewnić, niż wyciągać pochopne wnioski. a przede wszystkim - zachowaj łaskawie pewien umiar, bo w tej chwili ten temat stał się miejscem ostrego sporu, którego nie wygrasz ani ty, a ni jak widać ja. pragnę ci tylko przypomnieć, że w powyższym poście napisałeś bardzo dużo niepochlebnych uwag na mój temat, w zupełności niepotrzebnych. pewnie nie zauważyłeś, ale starałam się nie wypowiadać się na twój osobisty temat (jakbyś się nie zorientował... zdanie, że jesteś facetem i dalsza jego część jest zwykłym żartem, taka swoista riposta do ssania, niby lodów wodnych), ale subiektywnie ocenić z mojego własnego punktu widzenia pewien komiks, który akurat mnie się szczerze nie spodobał. nie będę dalej grążyć w tym bagnie, bo nie mam zamiaru psuć sobie humoru, przez kogoś kogo w ogóle nie znam i zapewne w życiu nie poznam. doprawdy, czy zbesztasz każdego, który negatywnie wypowie się o lubianej przez ciebie rzeczy? brawo, trzymaj tak dalej.
Nov 16, 2009 6:55 AM
#9

Offline
Aug 2008
34
nie mogę przejść obojętnie kiedy ktoś wygaduje bzdury : ) po prostu twoje argumenty są idiotyczne i tyle. no ale ok. a nie opierałem się na twojej liście tylko na poprzednim poście 'Osobiście spod gatunku yuri żadnej mangi niestety nie przeczytałam'. juz sama się gubisz we własnych słowach. fakt skończmy tę dyskusję bo i mnie nie sprawia ona przyjemności ale jak ktoś mówi ze nie lubi czegoś. to oczekuje satysfakcjonujących argumentów albo poprostu ' bo nie'. ale błagam tylko bez wyssanych z palca bullshitów!
Nov 30, 2009 11:15 AM

Offline
Apr 2009
1524
moje ulubione mangi yuri to: Aoi hana, Girl Friends i Hanjuku Joshi <3
ale najbliższą mojemu sercu mangą jest jednak Aoi Hana ^^ (ten wątek ze szkolną "takarazuką" <333)
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

Poll: » BITWY PAR! - druga runda [ZAMKNIÄ�TE]

Mimeiko - Jan 10, 2010

11 by Vanadis98 »»
Oct 19, 2017 5:31 AM

Poll: » BITWY PAR! - dziesiąta runda [ZAMKNIĘTE]

Mimeiko - Jan 22, 2010

9 by Vanadis98 »»
Oct 19, 2017 5:30 AM

Poll: » BITWY PAR! - siódma runda [ZAMKNIĘTE]

Mimeiko - Jan 19, 2010

15 by Vanadis98 »»
Oct 19, 2017 5:29 AM

Poll: » BITWY PAR! - szósta runda [ZAMKNIĘTE]

Mimeiko - Jan 16, 2010

10 by Vanadis98 »»
Oct 19, 2017 5:29 AM

» kyuu.pl - forum fandomowe!

Inalion - Mar 20, 2010

1 by Inalion »»
Nov 8, 2016 2:31 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login