Forum Settings
Forums
New
Apr 11, 2010 10:03 AM
#1

Offline
Nov 2009
372
W tym temacie niestety nie da się nie spoilerować, dlatego jeżeli ktoś nie skończył R2 i nie chce znać zakończenia, dla własnego dobra nie powinien tego czytać. Ponieważ cały temat jest jednym wielkim spoilerem, proponuję nie ukrywać postów jako spoiler, sądzę ze wystarczające ostrzeżenia znajdują się w temacie i tutaj.


Dlaczego uważam że Lelouch żyje?
Cóż, jestem zdania że posiada on Code. A osoby posiadające Code są nieśmiertelne, nieprawda? Pewnie niejedna osoba zapyta się - dlaczego, na Merlina, sądzę że on ma Code?! Otóż jest na to kolka dowodów.
Po pierwsze, Nunally widziała wspomnienia Lulu. Gdy Suzaku 'zabił' Leloucha, on spadł dokładnie obok Nunally (przypadek? nie sądzę..) a kiedy ona dotknęła jego ręki zobaczyła jego wspomnienia. Nie można zobaczyć wspomnień osób mających Geass tylko dotykając tą osobę, ale jest to możliwe jeżeli dana osoba ma Code, jak na przykład CC. Sądzę że Lelouch chciał żeby jego siostra wiedziała, ze posunął się do tego wszystkiego z miłości do niej, by mogła żyć w lepszym świecie jakiego pragnęła. Oraz że od początku wszystko było ukartowane.
Następnie - wszyscy byli naprawdę weseli. Owszem, mieli nowy, wspaniały świat, ale czy Orange, tak zdeterminowany by ocalić Lulu skoro już nie miał możliwości ocalić Marianne, pozwoliłby swojemu podopiecznemu umrzeć, a sam byłby potem szczęśliwy i z radością i beztroską hodowałby pomarańcze? Czy Kallen, zakochana w Lelouchu, nie była by zdepresowana lub choćby smutna? Czy Suzaku zgodziłby się zabić swojego najlepszego przyjaciela bez mrugnięcia okiem? Sądzę że wiedzieli że Lulu nie umrze, więc zgodzili się 'zrobić przedstawienie'.
Kolejnym powodem jest to, że Lulu zdecydował umrzeć. No dobrze, był gotowy umrzeć za lepszy świat, ale zastanówcie się. Czy umarłby gdyby miał inny wybór? Zawsze był w stanie znaleźć rozwiązanie, nawet gdy wyglądało na to że nie ma żadnego. A teraz nawet ja jestem w stanie dojrzeć jedno, więc zastanówcie się. A mianowicie że...
...Lelouch wziął Code od Charlesa. W świecie C Lulu dotknął ręki Charlesa, tej ze znakiem Geass. Mógł wziąć Code, w ten sam sposób w jaki jego ojciec wziął go od VV. Przez to Charles umarł - nie miał już Code, więc nie był nieśmiertelny. No cóż, ktoś może powiedzieć że istoty ze świata C miały taką moc że mogły zabić nawet kogoś z Code, ale Charles w pełni zniknął dopiero gdy Lelouch go dotknął.
Oczywiście te wszystkie rzeczy to tylko prawdopodobieństwa, i pojedynczo były by bezpodstawne, ale jest ich tyle, że wszytko zaczyna mieć sens. Code najprawdopodobniej uaktywnia się gdy umierasz (zakonnica zabiła CC zanim oddała jej Code), więc gdy Suzaku zabił Lulu ten dostał Code i był w stanie nie umrzeć i pokazać Nunally swoje wspomnienia. Pasuje do tego także...
nazwa serii. Code Geass Lelouch of the rebellion R2 - Code ponieważ Lelouch dostał go od ojca, Geass bo miał go od CC. A R2... R2 czyli RR, które po Japońsku może oznaczać LL - Lelouch Lampergue, i jednocześnie imię, które Lulu może przyjąć po dostaniu Code.

Oczywiście sa tez inne powody, takie jak "CC mówiła do Lulu w ostatniej scenie" oraz "powoźnik miał czarne włosy", ale same w sobie są śmieszne i nieuzasadnione. CC mogła mówić do siebie, lub mieć omamy, a powoźnik... Mało ludzi na świecie ma czarne włosy? Ale razem z moimi powodami to wszytko tworzy znakomitą całość. Lelouch może być albo nie być przewoźnikiem, ale jedno jest pewne - on żyje!
Reply Disabled for Non-Club Members
May 4, 2010 8:00 AM
#2

Offline
Aug 2009
1119
CAŁKOWICIE SIĘ ZGADZAM xD Kurcze, jeszcze bardziej mnie przekonałaś xp

Lelouch żyje i przygląda się skądś działaniom Suzaku.

Kolejny powód:

- C.C
- Mao
- Cornelia
- Nunnaly
- Charles
- Marianne
- Jeremiah......

to tylko krótka lista osób, których zabito, a oni magicznie ożyli xP
May 4, 2010 8:31 AM
#3

Offline
Nov 2009
797
Magia CG-(przykład na prostym pracowniku okolicznej pizzerii) choćbyś nie wiem ile razy ich zabił, oni i tak jutro zamówią u ciebie pizzę XD

Wlezić >D
Sorry for my english ^^''
May 5, 2010 9:08 AM
#4

Offline
Aug 2009
1119
HAHAHAHAHAH xD Kocham Cię, Zuza-chan ;>

Lelouch is alive- nowe hasło xD
May 5, 2010 9:34 AM
#5

Offline
Nov 2009
797
Kocham Cię, Zuza-chan ;>

Jak miło! Nie martw się, ja ciebie też za nowe hasło XD

Wlezić >D
Sorry for my english ^^''
May 7, 2010 9:35 AM
#6

Offline
Nov 2009
372
To prawda. A tamci, Michiko, mieli dużo mniej powodów żeby powrócić z martwych. XD

A ja kocham was obie ;)
May 7, 2010 10:27 AM
#7

Offline
Aug 2009
1119
Oł god, trójkącik.

Ok, ok. C.C zastrzelona, ale nieśmiertelna. Marianne miała Geass. Cornelia nie zginęła tak oficjalnie, tylko ZAginęła.
Ale jak naszprycowany nabojami Mao przeżył, jak Charles uciekł ze świata C i jak, na boga Nunnaly przeżyła wybuch Frei, skoro była w epicentrum wybuchu? xD
May 8, 2010 12:17 PM
#8

Offline
Nov 2009
797
A ja kocham was obie ;)

Miło :)

A Nunnnaly pewnie uratowała butelka desperadosa, którą upuściła i rozbite szkło odbiło freję! XD

Wlezić >D
Sorry for my english ^^''
May 9, 2010 3:23 PM
#9

Offline
Aug 2009
2168
To jest trochę dziwne. Lubię CG, ale z tym zmartwychwstawaniem to przesadzili. Dziwię się, że np. Shirley nie ożyła.
W sumie Lulu, a raczej jego Geass wszystko popsuł, bo zageassował Euphie, a potem ją zastrzelił. Zakon nie opuściłby Zera gdyby nie miało to miejsca. Ciekawe co by było gdy tak Euphie ożyła...?
Sayuki74May 9, 2010 3:27 PM




May 11, 2010 6:59 AM

Offline
Aug 2009
1119
Śmierć Euphemii była potrzebna dla rozwoju fabuły ;>
Co by było? Żal xD Nie lubię jej xD Pewnie Suzaku by sobie z nią żył, długo i cholera szczęśliwie
May 11, 2010 8:36 AM

Offline
Nov 2009
797
Też jej nie lubię. Euphie nadaje się do tych głupiutkich babsztyli typu Sakurka. Musieli ją zamordować, by Suwaczek miał co robić w 2 serii XD

Wlezić >D
Sorry for my english ^^''
May 25, 2010 12:50 AM

Offline
Jul 2009
117
Ja wierze,że Lelouch żyje ,oto dowod może nie prawdziwy ale zawsze jakiś
http://www.youtube.com/watch?v=R_jRCftsWnA
May 25, 2010 6:14 AM

Offline
Jan 2009
1891
Chris-89 said:
Ja wierze,że Lelouch żyje ,oto dowod może nie prawdziwy ale zawsze jakiś
http://www.youtube.com/watch?v=R_jRCftsWnA

ekhem, sam mówisz, że nieprawdziwy - to żaden dowód xD fotomontaż _._
tak jak i to, i jeszcze kilka takich filmików.
lepsze dowody są tu, ale to m.in. to, co napisała Ethelien-chan w pierwszym poście~
Art is a BANG!
Jun 5, 2010 1:40 PM

Offline
Apr 2010
125
Ja tam wierzę (chcę wierzyć ^^) że Lulu żyje i innej wersji nie przyjmuję do wiadomości ;)
Jedna z moich ulubionych postaci nie tylko w CG ale ogólnie. Nie za bardzo podobało mi się że oni wszyscy taki super szczęśliwi się stali jak Lulu zniknął. Zawiodłam się poważnie jeśli chodzi o niektóre z postaci. Wyszło tak jakby to Lulu był przyczyną wszystkich nieszczęść i jak tylko zniknął to cały świat stał się nagle cudownym miejscem do życia.
Takie zakończenie jest najstraszniejsze z możliwych - pokazuje, że tak naprawdę to nikt nie zrozumiał postępować głównego bohatera.
Na całe szczęście dowodów mamy dość aby twierdzić że Lulu jednak żyje i ma resztę gdzieś skoro tak im dobrze bez niego :D
Forever hold this heart that I will give to you
Forever I will live for you
Jun 16, 2010 1:21 PM

Offline
Apr 2010
488
Lelouch na pewno żyje. Po pierwsze on by się tak łatwo zabić nie da,ł a po drugie patrząc po wszystkich jego perfekcyjnych planach na pewno obmyślił jak wyjść cało z tej całej jego "zabawy"
Jun 21, 2010 9:13 AM

Offline
Aug 2009
2168
Zero jest 'cudotwórcą'. Pamiętacie ten moment, gdy to Lulu do Euphie powiedział coś w stylu "Postrzel mnie, Zero na granicy życia i śmierci, przeżyje a ty stracisz reputacje"dokładnej Luluszowatej kwestii nie pamiętam.
Może Lulu chciał zrobić coś takiego, że Zero (Suzaku) zabije imperatora (Lulu), potem gdy będzie coś 'źle' Lulu zamieni się z Suzaku na Zero. W końcu większość osób nie znało prawdy co się tak naprawdę z Zero stało. Oszukano ich, że niby Zero 'nie żyje'. Stracił przecież zaufanie u Zakonu, dlatego po wydarzeniu z odcinka 25 serii R2, Zero zabijając imperatora prawdopodobnie odzyskał stracone zaufanie Zakonu. W role Zero musiał się wcielić Suzaku, ponieważ Lulu jako imperator nie mógł zabić samego siebie. Nawet jakby, to by było bardzo dziwne xD




Jan 22, 2012 11:20 AM
Offline
Aug 2011
20
Zgadzam się, Lelouch żyje.
Osoba posiadająca Geass jest nieśmiertelna, a z resztą można się domyślić w ostatniej scenie że żyje.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Kogo z CG zabralibyście do domu?

PaniczWoland - May 12, 2010

11 by Isobu »»
Oct 13, 2012 2:10 AM

» [Gra] Skojarzenia ( 1 2 )

Ethelien - Apr 21, 2010

91 by Katyana »»
Dec 30, 2011 5:51 AM

» KARTY CZŁONKOWSKIE *CHWILOWO ZAMKNIĘTE* ^_^ ( 1 2 )

Emishima - Apr 7, 2010

76 by Xard »»
Nov 5, 2010 4:27 PM

» [ZAMKNIĘTE] Karty - postać miesiąca - Kallen Stadtfeld [Wrzesień]

Kasinika - Sep 23, 2010

10 by Xard »»
Oct 8, 2010 4:00 PM

Poll: » [ZAMKNIĘTE] Głosowanie na postać miesiąca [Wrzesień]

Kasinika - Aug 29, 2010

28 by Kasinika »»
Sep 5, 2010 4:56 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login