Forum Settings
Forums
New
Jan 3, 2019 7:37 AM
#1

Offline
Aug 2010
21
Siema, jak czytacie mangi częściej w wersji papierowej
czy też fanowskie tłumaczenia w internecie ?

W tym temacie możecie dyskutować o mangach wydanych w Polsce, jak i tych nie wydanych które czytaliście, bądź chcielibyście przeczytać.
Reply Disabled for Non-Club Members
Jan 5, 2019 4:38 PM
#2
Offline
Mar 2017
4
Większość tego co przeczytałem jest z wersji papierowej, ale zdarza się sięgać po tłumaczenia na różnych stronach (Zarówno angielskich jak i polskich).
problem w tym że zapominam sobie je dodawać na malu jako przeczytane.
Jan 8, 2019 5:39 AM
#3
Offline
Oct 2013
3
tylko na necie :P
Jan 8, 2019 8:39 AM
#4
Offline
Sep 2015
1
Czytam wpierw pierwsze rozdziały internetowo i potem zamawiam papierki. Czasami jak do kiosku Waneko wrzuci coś nowego, to kupuje wszystko co jest, ale to zdarza sie raz na rok ;-; Kiedys bardziej bylam nastawiona na kupowanie 1 tomu na probe, ale przez to mam zawaloną półkę pojedyńczymi tomikami, teraz kupuje albo pewniki, albo te z promocji.
Jan 16, 2019 1:22 PM
#5

Offline
Aug 2010
21
@Mezame_ ja też zauważyłem że bardziej się opłaca obracać całymi seriami niż początkowymi tomami, szczególnie jeśli chodzi o rynek wtórny. Pierwszych tomów zawsze jest dużo, natomiast końcówki danych serii, przez mniejszy nakład czasem ciężko dostać, wyszło 7 tomów high school of the dead i pierwsze tomy można dostać bezproblemowo natomiast 5,6 i 7 są już w dużo mniejszym nakładzie. Udało mi się zdobyć używane 5 i 6 natomiast tom 7 jest nieosiągalny, widziałem już kilka ofert że ludzie sprzedawali całą serie 1-7 ale nigdzie nie mogę dostać tomu 7 :P.
Jan 30, 2019 5:22 AM
#6

Offline
Aug 2010
21
W ostatnim czasie sporo się dzieje w świecie związanym z Mangami przede wszystkim powstał oficjalny kanał dystrybucji mang online, włodarze wydawnictw popularnych tytułów postanowili zmienić taktykę walki z internetowymi translacjami tworząc własny bezpośredni kanał:

https://mangaplus.shueisha.co.jp/

Jest też dostępna aplikacja mobilna na androida,
oczywiście wszystkie mangi są w języku angielskim.
Skanlacje popularnych tytułów w języku polskim są masowo usuwane.

Waneko mocno rozkręca dystrybucje mang w wersji cyfrowej i powiem szczerze że są jakościowe, nominalny koszt takiej e-mangi to 16pln, cenna na początek jest obniżona do 12pln żeby sprawdzić zainteresowanie potencjalnych klientów.

W kwietni 2019 rząd w Polsce planuje wprowadzić ustawę która ma zmniejszyć podatek VAT na ebooki czyli też e-mangi z 23% na 5%.

-----------------------------------------------
Ogólnie mam mieszane uczucia, ciesze się że powstała oficjalna dystrybucja, jednak jeszcze mocniej to rzutuje na polskich translacjach. Obniżenie podatku to dobre posunięcie. Teraz najważniejsze czy opłaca się wydawać równowartość cenny wersji papierowej na coś cyfrowego, czego nie możesz zbyć albo przekazać dalej?

To pytanie zostawiam wam, co o tym sądzicie?
Dec 30, 2020 4:04 PM
#7

Offline
Aug 2010
21
Ruszyła appka z mangami Studia JG w której można kupować i czytać mangi ich produkcji na urządzaniach mobilnych oczywiście po polsku:

https://reader.yatta.pl

Wydawnictwo Waneko postawiło zaś na komiksy jako książki w sklepie google.

Testowałem oba rozwiązania (oczywiście na telefonie) i wydaje mi się że dedykowana appka to nieco lepsze rozwiązanie ze względu na lepiej zachowany porządek i chronologie.
Niestety appka książki google miesza wszystko i mamy tam wszystko wymieszane w chaosie, książki, mangi, pdf i inne nasze czytadła.

Aug 3, 2021 8:40 AM
#8
Offline
Aug 2020
1
Czy ktoś ma jakąś opinie na temat (polskiego) tłumaczenia mangii given, bo nie jestem pewnx czy kupować po polsku czy zamówić po angielsku.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Nowe anime - warte zachodu

Janmax - Aug 23

2 by Janmax »»
Oct 5, 9:34 AM

» Powitania

Janmax - Jul 27, 2015

32 by Osmor »»
Apr 10, 2023 10:58 AM

» Offtop

Janmax - Jul 31, 2017

3 by Janmax »»
Oct 14, 2018 10:42 AM

» Wyczekiwane Anime

Janmax - Jan 8, 2017

5 by Constabla »»
Jan 29, 2017 6:37 AM

» Wasze Ulubione Serie Anime

Janmax - Jul 27, 2015

5 by ehir »»
Mar 1, 2016 11:39 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login