Forum Settings
Forums
New
Sep 20, 2009 11:20 AM
#1

Offline
Apr 2009
1524
Założyłam oddzielny temat dla anime, żeby można sobie o nim podyskutować, bo jedno z najfajniejszych yuri jakie widziałam :D
kto jest waszym faworytem? co w anime było najlepsze? jakie macie odczucia po ostatnim odcinku?

mnie bardzo się podobał się wątek teatralny od razu skojarzyło mi się to z moim ukochanym Sakura Wars <3 ale do wspaniałych aktorek z Teikoku Kageki-dan bohaterkom Aoi Hana daleko~ :D

co do zakończenia, było niezłe, ale wolałabym, żeby Fumi i Yasuko, trzymając się za ręce biegły w stronę zachodzącego słońca... ale cóż, nie wszystko można mieć xD
Reply Disabled for Non-Club Members
Sep 20, 2009 1:04 PM
#2

Offline
Apr 2009
2983
Faworytem o serce Yasuko była oczywiście Fumi-chan, ponieważ pairing z Kyoko byłby zbyt mulący. Osobiście Yasuko naprawdę ceniłam (musiałam wycierać łzy po 10. odcinku) i żałuję, że koniec był jaki był. Fumi okazała się do końca być realistką, ale wyszło to raczej na dobre samej serii - stała się niesamowicie wiarygodna. To jest pierwsze shoujo-ai, które można przełożyć na życie codzienne.

Mnie również zapadł w pamięć głównie watek teatralny, acz ostatni odcinek, pomimo, że trochę rozczarowuje fabularnie... borze zielony! ostatnie jego minuty... te wszystkie zimowe scenerie... dawne przedszkole Fumi i A-chan... to było po prostu piękne. A jeszcze cudowniejsze by było, gdyby obok Manjoume-san nie stała Akira (którą naprawdę bardzo polubiłam, ale nie widziała mi się ona w roli dziewczyny Fumi), ale Sugimoto-sempai. Do końca wierzyłam, miałam nadzieję, bardzo głęboką nadzieję na animowany to be continued Aoi Hana, niestety po zobaczeniu Fin moje pragnienia odleciały daleko, daleko. Choć z tego co się orientuję manga nadal wychodzi <D.
Sep 21, 2009 5:18 AM
#3

Offline
Apr 2009
1524
manga nadal wychodzi, ale nie zapowiada się na to, że Fumi będzie z Yasuko D:
Sep 21, 2009 9:56 AM
#4

Offline
Sep 2008
31
Mangę czytuje od dawna i byłem wniebowzięty jak się dowiedziałem o ekranizacji.
Z tego co wyczytałem w plotach na necie to ma być już ostatni tom i wg tego jak leci fabuła skończy się na tym że Fumi będzie z Akirą. Był już moment w którym Fumi powiedziała Akirze że ją kocha, natomiast Akira zastanawia się co tak naprawdę do Fumi czuje. Seria podobała mi się bardzo, aczkolwiek zawiodłem się strasznym skróceniem serii. Z mangi można było by zrobić 24 odcinki. Ale cóż i tak jest dobrze jak jest. Mam nadzieje że może jakiś bonusik będzie jak wyjdzie to na DVD. I oczywiście czekam na ekranizację drugiem mangi o niemalże identycznej tematyce którą czytam od dawna czyli: Sasameki Koto.
Sep 21, 2009 11:10 AM
#5

Offline
Apr 2009
2983
pmatulka said:
Mam nadzieje że może jakiś bonusik będzie jak wyjdzie to na DVD.


Rzeczywiście, coś takiego właściwie opłacałoby się im nawet zrobić. Pójdźmy dalej, może jakieś OAV z dokładnym końcem wersji papierowej?
Sep 21, 2009 11:42 AM
#6

Offline
Sep 2008
31
Po zakończeniu serii czuje taki niedosyt, że ta ułuda jest jedynym co koi mi serce. :P
Sep 21, 2009 12:28 PM
#7

Offline
Apr 2009
2983
Oj, od razu ułuda. Może jakoś się to jeszcze urzeczywistni.

nadzieja matką głupich...
Sep 21, 2009 6:57 PM
#8

Offline
Sep 2008
31
Wracając do tematu. Związek Fumi i Yasuko bardzo mi się podobał. Początkowo czytając mangę myślałem że będzie to tytuł w którym główne bohaterki (czyli Fumi i Akira) nie będą związane razem, ale jedna dla drugiej będzie ostoją nie związaną w uczucie głębsze ponad przyjaźń. No cuż na chwilę obecną w mandze (nie mówię o anime gdyż jest to bardzo okrojona wersja) Yasuko już w połowie historii wybyła z Japonii i nie zapowiada się na wielki powrót poprzedniej miłości, za to mamy początek nowej. Co prawda już nie tak ciekawej jak poprzednio, ale mimo wszystko bardzo ciepłej i przyjemnej.

Abstrahując od jakichkolwiek związków (nie da się ukryć pairing Fumi i Yasuko najbardziej mi się podobał) Yasuko moim zdaniem okazała się niezwykle dziecinną i bardzo samolubną osobą. Gdzie tego typu cech na pierwszy rzut oka w życiu by się jej nie przypisało. W anime Fumi bardzo celnie ją podsumowała mówiąc "dorośnij wreszcie" wykazała się wtedy także pewną nie cechującą jej powagą i dorosłością. Niestety wyszło na to że dla Yasuko, Fumi była tylko i wyłącznie słodką laleczką przy której mogłaby zapomnieć o swojej prawdziwej miłości. Także jej wyjazd do Anglii był niczym innym jak tylko ucieczką od obecnych problemów (coś w stylu wyjadę na kilka lat i w tym czasie wszystkie problemy same się rozwiążą - spodziewałbym się tego po nieodpowiedzialnym facecie:]).
Apr 11, 2010 8:21 AM
#9

Offline
Apr 2009
1524
Mam uraz psychiczny po 32 chapterze. ._.
Yasuko zapuściła sobie włosy! D:

Feb 20, 2014 9:08 AM

Offline
Nov 2012
22
um, jakoś od poczatku nie przepadałam za bardzo za Yasuko. ( /)///(\ ) Owszem, była idealną formą " Księcia ", która dosyć często występuje w shoujo ai, ale jej zachowanie wobec rozkochanej Fumi nie było fair. ;A; Zraniła również Kyouko która, co prawda też nie zachowywała sie do końca okej, ale kochała Yasuko tak bardzo, że przez prawie całą mangę nie mogła z niej zrezygnować. Chociaż rozumiem, Yasu musiała być rozerwana przez jednostronną miłość, tak zastępowanie sobie kogoś kimś kto nie ma nawet szans na uczucie i dawanie mu nadziei zupełnie nie jest w porządku. :c Z tego powodu bardziej faworyzuję paring Akira x Fumi, w końcu obydwie sprawiają sobie radość a Akira wiele razy udowadniała że zrobi wiele żeby tylko uszczęśliwić Fumi, to wydaje mi się naprawdę pięknym związkiem. ;w; Chociaż szkoda mi Kyouko, była najbiedniejszą postacią ze wszystkich, a ludzie o niej zawsze zapominają.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

Poll: » BITWY PAR! - druga runda [ZAMKNIÄ�TE]

Mimeiko - Jan 10, 2010

11 by Vanadis98 »»
Oct 19, 2017 5:31 AM

Poll: » BITWY PAR! - dziesiąta runda [ZAMKNIĘTE]

Mimeiko - Jan 22, 2010

9 by Vanadis98 »»
Oct 19, 2017 5:30 AM

Poll: » BITWY PAR! - siódma runda [ZAMKNIĘTE]

Mimeiko - Jan 19, 2010

15 by Vanadis98 »»
Oct 19, 2017 5:29 AM

Poll: » BITWY PAR! - szósta runda [ZAMKNIĘTE]

Mimeiko - Jan 16, 2010

10 by Vanadis98 »»
Oct 19, 2017 5:29 AM

» kyuu.pl - forum fandomowe!

Inalion - Mar 20, 2010

1 by Inalion »»
Nov 8, 2016 2:31 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login