Forum Settings
Forums

Sezon Jesień 2016 zapowiada się na brązową kaszankę

New
Aug 28, 2016 3:51 AM
#1
Offline
Jul 2008
4
Tego nie ma co komentować. Zobaczcie sami...
https://www.livechart.me/fall-2016/tv
Poza Occultic;Nine oraz Drifters nowe tytuły zapowiadają się bardzo słabo.
Dobrze, że kontynuacje nadrobią poziom ogólny jesieni, bo przecież 5 sezon Natsume, 2 sezon Hibike! oraz Haikyuu. Od kilku lat obserzujemy obniżkę formy sezonu Jesień i Wiosna a zdecydowaną podwyżkę Lata i Zimy. Jakby sytuacja obróciła się o 180 stopni. Jakie jest Wasze zdanie? Przesadzam czy faktycznie Jesienią wychodzi sam shit?
Reply Disabled for Non-Club Members
Aug 28, 2016 4:07 AM
#2
Offline
Aug 2015
89
Przesadzasz. W każdym sezonie trafi się jakaś perełka i gniot. Jednak ciężko mi się odnieść do wcześniejszych lat bo anime oglądam zaledwie dwa lata
Aug 28, 2016 4:08 AM
#3
Offline
Jul 2015
6
No rzeczywiście ch*jowy będzie ten sezon :/
Aug 28, 2016 4:14 AM
#4

Offline
Oct 2014
128
Pożyjemy, zobaczymy, jeszcze nic nie wyemitowano - poza tymi, które wymieniłeś jako mały fan magicznych dziewczynek czekam jeszcze na Mahou Shoujo Ikusei Keikaku i Soushin Shoujo Matoi. Ale może inaczej... nic genialnego (dla mnie) się nie szykuje, ale się nie zdziwię gdy wyjdzie z tego sezon pełny po prostu okej rzeczy.
Waląc kontynuacje i to co wymieniłeś:

Yuri!!! on Ice - wygląda na jakiś kolejny ryzykowny projekt od Mappy. Pewnie targetem tej serii będzie widownia płci pięknej, ale co tam
All Out!! - jakaś sportówka seinen, nie wiem co o tym myślec
Long Riders - jak wyżej, tylko bez seinena
Keijo!!!!!!!! - z jakiegoś powodu ja wierzę w tę serie XD
Mahou Shoujo Ikusei Keikaku - reżyser tego ma już trochę rzeczy na koncie (aczkolwiek nie jako reżyser), więc tu też będę głęboko wierzył!
Soushin Shoujo Matoi - oryginalne anime od White Fox, może po udanym (zgaduje, nie oglądałem jeszcze) Re:Zero będą kontynuowali dobrą passe
(Mogłem coś ominąc przeglądałem na szybko)

Podsumowując: sezon kontynuacji, sportówek i magicznych dziewczynek
Aug 28, 2016 5:15 AM
#5
Offline
Feb 2012
2
Muszę się z tobą zgodzić Spychu. Jeżeli taki "ja" ma problem aby w tym jesiennym sezonie znaleźć coś do siebie to trzeba wiedzieć, że coś jest na rzeczy. Ja tam przy wyborze anime się nie ograniczam zbytnio, lubię większość gatunków (tak tak, w tym ecchi i haremy bo przyjemnie mi się je ogląda). Ale tutaj przy przeglądaniu z kolegą tych anime stwierdziłem, że ten sezon będzie bardziej "meh". Po części go ratuje Haikyuu, no ale to nie jest jakiś większy hype tak jak miałem przy wielu poprzednich sezonach. Także jak dla mnie ten jesienny sezon zapowiada się za najgorszy jaki wyszedł.
Aug 28, 2016 6:13 AM
#6
Offline
Jan 2010
1
No straszna bieda szczególnie ta bajka o duszkach, która chce wybić się na popularności Pokemonów GO.
Aug 28, 2016 6:28 AM
#7

Offline
Jul 2013
12
spychu said:
Tego nie ma co komentować. Zobaczcie sami...
https://www.livechart.me/fall-2016/tv
Poza Occultic;Nine oraz Drifters nowe tytuły zapowiadają się bardzo słabo.
Dobrze, że kontynuacje nadrobią poziom ogólny jesieni, bo przecież 5 sezon Natsume, 2 sezon Hibike! oraz Haikyuu. Od kilku lat obserzujemy obniżkę formy sezonu Jesień i Wiosna a zdecydowaną podwyżkę Lata i Zimy. Jakby sytuacja obróciła się o 180 stopni. Jakie jest Wasze zdanie? Przesadzam czy faktycznie Jesienią wychodzi sam shit?


Jestem zawiedziony, że taki fan Honey & Clover jak ty zapomniał o 3-gatsu no Lion, czyli serii od tej samej autorki, a do tego reżyserią zajmie się wielki artysta jakim jest Shinbou w studio Shaft.

Po za tym jest Shuumatsu no Izetta, czyli seria, o której w sumie nic nie wiadomo, oprócz tego, że wygląda ciekawie na trailerach, i że akcja będzie się działa podczas II wojny światowej.

Trzeba wspomnieć jeszcze o Soul Buster, które jest adaptacją noweli bazującej na "Opowieści o trzech królestwach".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Opowie%C5%9Bci_o_Trzech_Kr%C3%B3lestwach
"Należy ona do najbardziej lubianych dzieł literackich w Azji Wschodniej, a ich wpływ na literaturę na tym obszarze jest porównywalny do tego, jaki wywarły dzieła Williama Szekspira na literaturę angielską. Jest to zapewne najczęściej czytana powieść historyczna w cesarskich i współczesnych Chinach."

Kolejną sprawą jest to dlaczego tak wielki fan youkai jak ty nie wspomniał o Kiitarou Shounen no Youkai Enikki?

Wyjdzie także Flip Flappers od studia 3Hz, której trailery są przecudne.

Soushin Shoujo Matoi, czyli seria, które ma opis fabuły na cztery akapity, więc nawet nie chciało mi się czytać, ale to seria od White Fox'u, oni prawie zawsze wiedzą co robią.

Jest jeszcze kilka serii, które będzie pewnie warto oglądać jak ClassicalLodi czy Udon no Kuni no Kiniro Kemari, ale już mi się nie chce pisać.

PS: Doga Kobo zbłądziło i zrobiło jakąś serię o shota samuraiach, jestem zawiedziony.
PS2: Kontynuacje pomijam.
WulfiAug 28, 2016 6:31 AM
Aug 28, 2016 8:00 AM
#8
Varangian Guard

Offline
Mar 2015
90
Skoro nie ma niczego szczególnego w nowinkach to ja będę sobie oglądał kolejne sezony starszych anime i może nadrobię zaległości z tego i zeszłego sezonu.
Aug 29, 2016 1:18 AM
#9
Offline
Mar 2016
1
Shakunetsu no Takkyuu Musume - Sportówka o dziewczynkach
Long Riders! - chyba to samo co powyżej
Haikyuu!! - też sportówka tylko bez dziewczynek
Mahou Shoujo Ikusei Keikaku- Madoka?
Sep 1, 2016 11:45 AM
Offline
Jun 2014
1
Dobrze, że nie tylko ja widzę ten spadek formy sezonu jesiennego. Już od jakiegoś czasu wydaje mi się, że najlepsze anime są w lecie i zimie, a na jesieni nie ma nic ciekawego oprócz kilku kontynuacji.
Sep 1, 2016 12:31 PM

Offline
Mar 2014
383
Najlepsze w zimie? Od wielu lat zima to najgorszy sezon, czasami się jakaś perełka trafi, ale w porównaniu z innymi sezonami wypada cieniutko.
A o spadku formy sezonu jesiennego jeszcze nie ma co mówić, wszystko się okaże a słabszy to był tylko poprzedni rok, bo każdy poprzedni właśnie na jesieni miał najlepsze serie i to przeważnie w dużych ilościach ;)

Tym razem w ogóle się nie interesuje tym co ma wyjść, przeważnie i tak oczekiwania są inne od tego co dostaję :<
Sep 1, 2016 12:53 PM

Offline
Nov 2014
23
Przyznam że zawsze o kilka anime w nowym sezonie chciałem zahaczyć ale w tym nie mam ani jednego kandydata :|
Sep 10, 2016 12:47 PM
Offline
Mar 2015
1
Poza drugim sezonem Hibike nic dla mnie. Szkoda.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Jakie są wasze ulubione openingi i endingi

kasiakatarzyna - Jul 28, 2017

1 by Stacho »»
Sep 22, 2017 2:25 PM

» Ulubione anime z sezonu lato 2016

TheBlender - Aug 14, 2016

13 by Iinokoshi »»
Jan 21, 2017 5:51 PM

» Średnik w tytule

vosio0 - Nov 9, 2016

0 by vosio0 »»
Nov 9, 2016 7:03 AM

» Nowy pomysł na serię

spychu - Aug 28, 2016

5 by spychu »»
Sep 6, 2016 8:36 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login