Forum Settings
Forums
New
Aug 14, 2016 1:36 PM
#1

Offline
Apr 2015
62
Widzę że tu dość cicho więc pozwolę sobie założyć pierwszy temat na forum tego klubu. Dotyczy on ulubionych anime z obecnego sezonu, więc piszcie swoje top 5/10 czy ile chcecie ulubionych serii. U mnie nie będzie to topka najlepszych serii, tylko ULUBIONYCH, czyli ustawiona na podstawie enjoymentu z oglądania.

1. Orange - miałem wielkie oczekiwania co do tego tytułu i się nie zawiodłem. Nie czytałem mangi, lecz słyszałem że jest świetna, dobry romans z masą dramatu. Dostałem to co oczekiwałem. Zauważyłem, że sporo ludzi uważa że to tylko słaby romans a ja się kompletnie z tym nie zgadzam, jak dla mnie relacje bohaterów są ciekawe, bohaterów bardzo łatwo polubić, ale przede wszystkim podoba mi się klimat, nie ma tutaj głupiego humoru jak w większości romansów szkolnych gdzie zawsze jest pełno tsundere i haremu. Seria ma bardzo lekki klimat, przez co strasznie przyjemnie się ją ogląda. To w sumie tyle, ludzie mogą mówić co chcą ale jak dla mnie seria jest świetna i zdecydowanie jest moją ulubioną w sezonie.

2. Shokugeki no Souma: Ni no Sara - tutaj się nie będę rozpisywał, drugi sezon równie dobry jak pierwszy, cały czas seria trzyma ten sam poziom, bardzo dobra bajka i mega przyjemnie się ogląda.

3. Amanchu! - już przed sezonem słyszałem, że manga o tym tytule jest bardzo dobra, lecz spodziewałem się że mi się nie spodoba, bo miała to być sielankowa seria tak jak Flying Witch, które mnie kompletnie nie kupiło. Ale jednak seria mnie kompletnie zaskoczyła i już od pierwszego odcinka ją bardzo polubiłem, głównie za sprawą ciekawych bohaterek. Kolejna seria którą bardzo przyjemnie się ogląda.

4. 91 Days - miałem duże nadzieje co do tej serii i również się nie zawiodłem, bardzo podoba mi się klimat tej serii, akcja jest ciekawa, a bohaterowie interesujący. Jedynie na początku panował zbyt duży chaos, ale czym dalej w las tym lepiej.

5. Kono Bijutsubu ni wa Mondai ga Aru! - szczerze powiedziawszy jest to seria dość przeciętna, spodobała mi się pewnie dlatego że jest tu dość ciekawy motyw, ale pewnie po paru odcinkach mi się znudzi, więc nie jest to nic specjalnego ale całkiem dobrze się bawię podczas seansu.

Ta lista wygląda tak, a nie inaczej pewnie dlatego że nie śledzę wszystkich tytułów na bieżąco, a niektórych jeszcze nie zacząłem, wolę po prostu obejrzeć coś na raz, albo jak trochę odcinków się uzbiera, dlatego zapewne z czasem się to zmieni, ale na dziś dzień tak to u mnie wygląda. Piszcie swoje topki, oczywiście nie trzeba się rozpisywać tak jak ja, tak czy inaczej liczę że sporo osób napisze swoje :D
Reply Disabled for Non-Club Members
Aug 14, 2016 5:05 PM
#2

Offline
Jul 2013
12
Najlepszą bajką sezonu jest bezkonkurencyjnie Berserk, świetna animacja, genialna choreografia, przepiękna ścieżka dźwiękowa wraz z wysokiej jakości efektami dźwiękowymi, niepozbawione wdzięku tła pełne pastelowych barw jednocześnie z ogromną ilością szczegółów.
Do tego dochodzi oryginalna i wyróżniająca się fabuła gdzie główny bohater, nad którym znęcają się koledzy z klasy oraz nauczyciel, uciekając przed zrządzeniem losu znajduje magiczny miecz i wyrusza do krainy baśni, aby odnaleźć siebie i swojego najlepszego przyjaciela Gryfa, który pewnego dnia wraz ze swoją bandą szkolną zniknęli bez śladu.
Pod drodze zaprzyjaźnia się ze spotkanymi mieszkańcami krainy, którzy na pierwszy rzut oka mogą wydawać się straszni, jednak każdy z nich jest oryginalną i bezprecedensową postacią oraz niesie ze sobą jakiś mniej lub bardziej oczywisty przekaz.

Co tu więcej pisać, seria nie tylko dla młodszych widzów jakby się mogło wydawać, ale dla wszystkich fanów przygód i eksploracji świata.

Polecam.
WulfiAug 15, 2016 3:02 AM
Aug 15, 2016 12:51 AM
#3
Offline
Jul 2008
4
1. Orange
2. Shoukigeki no Souma: Ni no Sara
3. Tales of Zestiria The X
4. 91 Days
5. Amanchu! eq z Amaama to Inazuma

Nie obejrzałem jeszcze Mob Psycho 100 oraz Alderamina
Aug 15, 2016 4:09 AM
#4

Offline
May 2014
5
Oczywiście, najleszym anime sezonu jest Active raid sezon drugi. Dlaczego? Nie dość, że w ekipie Jednostki 8 pojawiła się Polka, to te niesamowite zwroty akcji, trzymają widza w fotelu do ostatnich minut odcinka. Ponadto ta niesamowita grafika i muzyka. Istne cudo.
LuxienneAug 15, 2016 4:14 AM
Aug 16, 2016 7:07 AM
#5
Offline
Aug 2015
89
1# Shokugeki no Souma: Ni no Sara
Aug 16, 2016 10:29 AM
#6

Offline
Oct 2014
128
Jedynie co mnie obchodzi w tym sezonie to trzeci aka drugi sezon Danganronpy~ (najpierw chcę skończyć drugą część visual noveli, zanim zacznę oglądnąć)
Ewentualnie 91 days, nie jest to na miarę dzieła Baccano!, ale ogląda się to jak po prostu dobry film gangsterski mimo, że nic nie zaskakuje

#edit
a i Mob Psycho jeszcze sprawdzę, ale to może kiedy indziej
Aug 18, 2016 3:46 AM
#7
Offline
Jul 2013
3
1.Rewrite
2.Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin
3.Orange
4.Taboo Tattoo
5.Hitori no Shita: The Outcast

Pierwsze 3 tytuły na dzień dzisiejszy polecę. 4 to taki przeciętniak jakich jest w każdym sezonie pełno. A 5 na razie obejrzałem 1 odcinek i wydało się być takie sobie :v
Aug 20, 2016 9:07 AM
#8
Varangian Guard

Offline
Mar 2015
90
Jak dla mnie Berserk. Pierwsze dwa odcinki były wręcz tragiczne ale teraz po obejrzeniu 8 wiem że ta seria to powrót starego wygi który zaorał konkurencję już na starcie, tylko kurz musiał do końca opaść :P
Poza tym bardzo mi się podoba Qualidea Core i Orange. W sumie New Game jest bardzo miłym lekkim anime z lesbijskimi shipami i trochę trąci "Non Non Byiori 10 lat później". A, Shokugeki no Soma też daje radę. Zwłaszcza że bardzo się zagęściło jeśli chodzi o pojedynki kulinarne.
Aug 20, 2016 9:17 AM
#9

Offline
Apr 2015
62
Hulek46 said:
Jak dla mnie Berserk. Pierwsze dwa odcinki były wręcz tragiczne ale teraz po obejrzeniu 8 wiem że ta seria to powrót starego wygi który zaorał konkurencję już na starcie, tylko kurz musiał do końca opaść :P


Mimo że jestem fanem mangi Berserka to tutaj się nie zgodzę, mimo że fabuła ta sama, to to anime nie oddaje w najmniejszym stopniu zajebistości mangi, nie mam nic do CGI jeśli jest robione przynajmniej dobrze, ale tutaj jest tragiczne, ciężko brać na serio postacie które wyglądają jakby były bez uczuć, Guts nie wygląda tutaj jak najzimniejszy skurwiel na świecie, walki wyglądają meh z kilkoma wyjątkami i najgorszym z tego wszystkiego jest to, że pominęli około 6 tomów materiału, nie wiem co Miura ma w głowie, że pozwala na takie ekranizacje, ale jak dla mnie ta seria jest co najwyżej średnia, liczę że może chociaż walka z Mozgusem będzie wyglądać spoko.
Aug 20, 2016 9:40 AM
Varangian Guard

Offline
Mar 2015
90
TheBlender said:
Hulek46 said:
Jak dla mnie Berserk. Pierwsze dwa odcinki były wręcz tragiczne ale teraz po obejrzeniu 8 wiem że ta seria to powrót starego wygi który zaorał konkurencję już na starcie, tylko kurz musiał do końca opaść :P


Mimo że jestem fanem mangi Berserka to tutaj się nie zgodzę, mimo że fabuła ta sama, to to anime nie oddaje w najmniejszym stopniu zajebistości mangi, nie mam nic do CGI jeśli jest robione przynajmniej dobrze, ale tutaj jest tragiczne, ciężko brać na serio postacie które wyglądają jakby były bez uczuć, Guts nie wygląda tutaj jak najzimniejszy skurwiel na świecie, walki wyglądają meh z kilkoma wyjątkami i najgorszym z tego wszystkiego jest to, że pominęli około 6 tomów materiału, nie wiem co Miura ma w głowie, że pozwala na takie ekranizacje, ale jak dla mnie ta seria jest co najwyżej średnia, liczę że może chociaż walka z Mozgusem będzie wyglądać spoko.

E tam, mi i tak się to dalej podoba :P mangę sobie nadrobię kiedyśtam
Aug 20, 2016 9:46 AM

Offline
Apr 2015
62
Hulek46 said:
TheBlender said:


Mimo że jestem fanem mangi Berserka to tutaj się nie zgodzę, mimo że fabuła ta sama, to to anime nie oddaje w najmniejszym stopniu zajebistości mangi, nie mam nic do CGI jeśli jest robione przynajmniej dobrze, ale tutaj jest tragiczne, ciężko brać na serio postacie które wyglądają jakby były bez uczuć, Guts nie wygląda tutaj jak najzimniejszy skurwiel na świecie, walki wyglądają meh z kilkoma wyjątkami i najgorszym z tego wszystkiego jest to, że pominęli około 6 tomów materiału, nie wiem co Miura ma w głowie, że pozwala na takie ekranizacje, ale jak dla mnie ta seria jest co najwyżej średnia, liczę że może chociaż walka z Mozgusem będzie wyglądać spoko.

E tam, mi i tak się to dalej podoba :P mangę sobie nadrobię kiedyśtam


Jeśli to anime Ci się podoba, to manga będzie dla Ciebie nadmangą, w sumie mi się to anime nie podoba a manga jest dla mnie i tak nadmangą, polecam przeczytać bo to nawet nie ma porównania.
Aug 28, 2016 5:53 AM
Offline
Feb 2012
2
Hmmm lekki problem przy wyborze. Także ciężko mi zrobić topkę, tylko wypiszę.

Shokugeki no Souma: Ni no Sora - co tu dużo mówić Souma to Souma, anime mnie wciągnęło i jest dla mnie kandydatem na 1 miejsce w tym sezonie.

Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen - Mirai-hen - pomimo nieznajomości gier z tej serii (tylko widziałem 1 sezon) to bawię się przy tym świetnie.

Taboo Tattoo - pozytywne zaskoczenie w tym sezonie, bardzo przyjemnie się te anime ogląda. Miałem pewien zgrzyt przy 5 odcinku (był bardzo dziwnie prowadzony tak jakby chaotycznie). Jednak ogólnie bardzo dobrze się bawię.

Tales of Zestiria the X- odcinek 0(specjalny) był taki w miarę spoko, ale nic nadzwyczajnego. Natomiast pomimo efektownej grafiki i animacji to coś mi zgrzytało, jakoś średnio to dla mnie wyglądał ten specjal. Jednak sama seria wciągnęła mnie, a wygląd anime zaczął mi się podobać i to nawet bardzo (szczególnie piękna woda). Na uwagę zasługuje udźwiękowienie.... normalnie czuję się jakbym był w kinie podczas oglądania odcinka.

No i muszę wspomnieć o D.Gray-man Hallow. 1 część to jedno z moich ulubionych anime. Także 2 sezon nie mogłem pominąć. Pomimo początkowych zgrzytów (wygląd postaci, prowadzenie akcji) to jednak przyzwyczaiłem się i oglądam z wypiekami na twarzy.
Sep 28, 2016 10:41 AM
Offline
Nov 2014
8
hmm dla mnie słaby ten sezon letni wiec
1.re zero kontynuacja
2.jojo kontynuacja
3.souma
4.91 days
5.danganronpa
PitermanSep 28, 2016 10:44 AM
Jan 21, 2017 5:51 PM
Offline
Jan 2014
4
Trochę już po sezonie, ale co mi tam ożywię trochę grupkę :)

1.Orange ~~~~ 9/10
2.91 Days ~~~~ 8/10
3.ReLIFE ~~~~ 9/10

Jak teraz tak patrzę to bardzo hojnie je oceniłam xD Każdą z tych serii oglądałam z przyjemnością, oceniałam ze względu na uczucia jakie wywarła każda z nich. Jeśli ktoś ich jeszcze nie widział to z czystym sumieniem polecam :D
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Jakie są wasze ulubione openingi i endingi

kasiakatarzyna - Jul 28, 2017

1 by Stacho »»
Sep 22, 2017 2:25 PM

» Średnik w tytule

vosio0 - Nov 9, 2016

0 by vosio0 »»
Nov 9, 2016 7:03 AM

» Sezon Jesień 2016 zapowiada się na brązową kaszankę

spychu - Aug 28, 2016

12 by Amrod97 »»
Sep 10, 2016 12:47 PM

» Nowy pomysł na serię

spychu - Aug 28, 2016

5 by spychu »»
Sep 6, 2016 8:36 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login