Forum Settings
Forums
New
Dec 21, 2014 11:28 AM
#1
Offline
Aug 2014
5
Βασικα μολις μπηκα στο club και μια και δεν ειδα κανενα "topic" ειπα να φτιαξω ενα για να σπασει η σιωπη....ακυρο το οτι μπορει να μην το δει κανεις....

Λοιπων...ποια ειναι τα αγαπημενα σας anime ή ποια δεν σας αρεσαν και τοσο? Και ποιο ειναι το πρωτο anime που εχετε δει?

Εμενα προσωπικα μου αρεσε πααρα πολυ το Higurashi no Naku Koro ni (που ειναι mystery-gore), το Shingeki no Kyojin και το Angel Beats ^^

Αυτο που δεν μου αρεσε ηταν το Chaos Head που δεν νομιζω να το εχει δει κανεις....παντως εμενα δεν μου αρεσε σχεδον καθολου...

Και πρωτο anime που εχω δει (καλα περα απο Pokemon...) ειναι το Chobits το οποιο ειχα παρατησει για κατι μηνες λογο του πρωτου επεισοδιου αλλα μετα το συνεχισα και κολλησα εντελως με τα ανιμε...

Περιμενω Απαντησεις~
Reply Disabled for Non-Club Members
Aug 23, 2015 2:34 PM
#2

Offline
Dec 2014
17
1)Το πρωτο anime ηταν το Record of lodoss war---> Lodoss-tou Senki (7 το πρωι στο R channel ) και δευτερο το Dragon ball z (εκείνες τις εποχες επαιζε στο αντ1 6:00 και βαζαμε ξυπνητηρια...) αυτα θυμαμαι σαν πρωτα.
2)Χειροτερο το Highschool of the dead αν και ειχα ξεκινησει με προοπτικες δεν ειχα συνειδητοποιησει τον τοσο echii χαρακτηρα του.Και το Κ project επισης (αυτο με απογοητευσε ο υπερβολικα gay πρωταγωνιστης...no offense).Αυτα τα λάθη εγιναν στα πρωτα χρονια που εβλεπα anime λογω περιεργιων και ελλείψεων στα tags...
3)Καλυτερο anime....Αγαπημενα ειναι: Tokyo ghoul, Akame ga kill, Howl no Ugoku Shiro(ταινια),Fullmetal Alchemist ,Shigatsu wa kimi no oso (αγαπημενο μου).
STAURAETOSAug 23, 2015 2:55 PM
"Don't be distracted by the what-if's, should-have's, and if-only's. The one thing you choose for yourself - that is the truth of your universe."
Kamina
Aug 23, 2015 3:49 PM
#3
Offline
Aug 2014
5
Mμ και εγω εχω δει Κ project και βασικα, αν και δεν αντεχα τους 3 main character (kuro, shiro, neko) που πραγματικα δεν-τους-αντεχα, ολοι οι αλλοι χαρακτηρες μου αρεσαν αρκετα, ειδικα Mikoto, Anna και Misaki που τους ειχα απλα λατρεψει! Επεισης ειμαι για καποιο λογο ενθουσιασμενη που θα βγει 2η σεζον Κ (Τελος Σεπτεμβριου αν δεν κανω λαθος...)
Oct 6, 2016 4:46 AM
#4
Offline
Jul 2012
1
Hello! Άμα σας πω ότι είχα ξεχάσει αυτό το γκρουπ, θα με βρίσετε? Πάντως ας κάνουμε μια προσπάθεια, μπορεί και να καταφέρουμε να αποκτήσουμε μερικές ενδιαφέρουσες συζητήσεις!

1ο άνιμε που είδα ποτέ φαντάζομαι ήταν ένα εκ των Καμπαμαρού και Τζουμαρού. Μεγάλωσα με αυτά όταν είμουν πιτσιρικάς και τα λάτρεψα!

Αλλά τότε δεν είμουν συνειδητοποιημένος φαν...Όλα ξεκίνησαν το 2009 όταν είμουν φαντάρος και ένας φίλος στο στρατόπεδο φαγώθηκε να με βάλει να δω ένα ανιμε, γιατί πίστευε ότι λόγω της δουλειάς μου θα μου άρεζε πολύ. Και έτσι μου έδωσε το Death Note. Μου άρεσε ιδιαίτερα και αφού το τελείωσα είπα να δω κανα δυο άλλα. Έτσι ξεκίνησα το Naruto, to Gintama και το Steins Gate...Και από τότε δεν σταμάτησα να βλέπω ανιμε :)

Αγαπημενο μου με διαφορα είναι το Gintama. Φανατικός λάτρης!
Ύστερα ακολουθουν το SteinsGate, το καινούριο HunterXHunter, το FMA:Brotherhood, το Onepunchman, το Noragami και γενικά όλα όσα έχω βαθμολογήσει με 9 και πάνω.

Χειρότερα ανιμε? Χμμμ...Νομίζω ένα από τα πολύ κακά ήταν το Blazblue. Δε βλεπόταν! To Full Metal Alchemist επίσης όταν έφυγε από το υλικό του μάνγκα έγινε πολύ κακό. To Elfen Lied δε μου άρεσε επίσης, αν και οι περισσότεροι φίλοι μου με βρίζουν γι΄αυτό :D

Η αλήθεια είναι ότι μόνο το Blazblue έχω δει και είπα " Γιατί κάθεσαι και βλέπεις ακόμα αυτό το πράμα?!"....όλα τα άλλα μπορεί να μη μου άρεσαν, αλλά δεν θα τα χαρακτηρίσω ως "χειρότερα". Απλά δε με άγγιξαν, δε μου έκαναν το κλικ.

Μου άρεσε πολύ το Angel Beats, Derels, όπως φυσικά και το Shingeki. To Chaos:head αν θυμάμαι καλά είναι στο ίδιο universe με το Steins:Gate. Πρέπει να δεις το Steins:Gate, γιατί άμα κρίνω από το AngelBeats , έχεις και μια κλίση προς το drama-romance και δεν υπάρχει πιο καλό από το SteinsGate.

Το Chobits το είχα στα υπόψην μου γιατί συμμετέχει και ο αγαπημένος μου voice actor. Φαντάζομαι το προτείνεις έτσι?

Το Κ το παράτησα μετά από δύο επεισόδια...ούτε καν το έβαλα στη λίστα μου...συμφωνώ απόλυτα με τον Stayraeto...

Εσύ για να ξυπνούσες 6:00 το πρωί να δεις DBZ πρέπει να είσαι κοντά στην ηλικία μου Stavraete :D
Reply Disabled for Non-Club Members
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login