Forum Settings
Forums
New
Feb 17, 2009 12:13 PM
#1

Offline
Oct 2008
821
Zbyt wiele tytułów, by robić ankiete, ale wypowiedzieć się zawsze można. Także - jak jest Wasze ulubione anime z czasów polonii 1? Moje to zdecydowanie Yattaman! Pamiętam go najlepiej, i widziałem najwięcej odcinków, i kojarze, że z emocjami czekałem na kolejny poranek i kolejny odcinek! :D Z Remake widziałem tylko pare odcinków, i tylko 2 z subami, ale to już nie jest to niestety...

A jakie jest Wasze ulubione?:)
Reply Disabled for Non-Club Members
Feb 18, 2009 6:51 AM
#2

Offline
Jun 2008
16
Hmm jak by to rzecz. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że kazdy z tytułów miał coś unikalnego w sobie. Jednak kiedy próbowałem sobie odświeżyć niektóre anime okazało się, że nie przynoszą one już tyle radości co kiedyś. Osobiście uważam, że najmniej postarzał się Gigi (który był i jest moim ulubionym anime z Poloni1), Daimos (bardzo go lubiałem mimo denerwujących epizodów z "Eeeeeeeeericą!"). Poza tym fajnie ogląda się Tygrysią Maskę (jako, że zastosowana animacja sama w sobie nie wygląda jakoś niedzisiejszo, po prostu wydaje się inna :P). Oprócz tego na nowo odkryłem urok Zorro :P.

Odnośnie Yattamana, wiesz że powstaje aktorska wersja? :P Co to będzie, co to będzie :P
Feb 19, 2009 5:04 AM
#3

Offline
Oct 2008
821
Wiem, widziałem nawet trailer i... podziękuje. :]
Apr 2, 2009 2:27 PM
#4

Offline
Mar 2009
26
Podzielam zdanie przedmówcy. Aktorski Yattaman? I gdzie tu szacunek do klasyków... Eh...

Wg mnie najlepszy był:
Zorro
W Królestwie Kalendarza (ah to ciągłe wyczekiwanie kiedy w koncu główny bohater pokaże wszystkim jak naprawdę przystojny i silny i w ogóle jaki on nie jest ;] )
Yattaman (chociaż robił sie nudnawy po jakimś)
Królewna Śnieżka (najlepsza wersja tej klasycznej bajki jaką widziałam! A widziałam sporo :)

Rodzina Trappów szła na Polonii 1? A nie na TVP2? To samo z Tajemniczymi Złotymi Miastami, no i Tajemniczym Ogrodem i Wróżką z Krainy Kwiatów. Dałabym sobie rękę uciąć ze to na Polsacie szło...
Jun 7, 2009 11:55 AM
#5

Offline
Jun 2009
20
Generał Daimos (glowny bohater - moja pierwsza milosc XD)
Królewna Śnieżka (wlasnie sobie ogladam wszystkie odcinki znowu :D)
Yattaman
Zorro.

Ty juz sobie nie ucinaj tej reki, bo jak bedziesz pisal kola i egzaminy? :P
Jun 9, 2009 2:16 AM
#6

Offline
Mar 2009
26
kyoko-suomi said:

Ty juz sobie nie ucinaj tej reki, bo jak bedziesz pisal kola i egzaminy? :P


chociazby zebami! ;p
Jun 9, 2009 2:21 PM
#7

Offline
Jun 2008
16
jezu niech juz sie ta sesja konczy bo zdechne chyba :D
ale jeszcze tylko 2 egzamy i cos bedzie mozna rozreklamowac klubik i zabrac sie za ogladanie anime :D
Jun 12, 2009 11:21 AM
#8

Offline
Jun 2009
20
jeszcze tylko wtorek (w moim przypadku) i koniec :D :D :D
nie wiem za jakie anime sie zabrac :<
May 11, 2010 1:19 AM
#9

Offline
Jan 2008
954
DAIMOS!!! To jest świetne anime, z którego wszelkie "bitewne" anime powinny brać przykład. Tutaj nie ma pięciu minut, które trwają pięć odcinków ala DB. Jeden ep, jedna walka robotów, no może czasem przekładało się na dwa odcinki (nie pamiętam już za dobrze). Anyway, jeśli jeszcze o tym nie wiecie to G_P wzięli się za subowanie Daimosa. http://www2.tokyotosho.info/search.php?terms=g_p+daimos&type=0&size_min=&size_max=&username=
Robią to strasznie wolno ale dobrze, że w ogóle robią. W końcu można to obejrzeć z oryginalnym dubem i dobrymi napisami, a nie tak jak u nas z lektorem, który na dziesięcio sekundowe gadanie bohatera, mówi "nie".
No i oczywiście Gigi wymiatał :D
Sep 29, 2010 3:48 PM

Offline
Dec 2009
21
Hm. W sumie ciężko wybrać. Podobał mi się i podoba "Gigi", fajny klimat miał "Fantastyczny Świat Paula", ostatnio wałkowałam "Magiczne igraszki" i "Syrenkę Mako" - ta druga raczej lepsza.
Nov 27, 2011 4:03 PM

Offline
Oct 2008
4
Ja chyba najpierw uwielbiałam Zorro. Jakoś tak pamiętam najwięcej emocji w związku z tą serią. Oglądałam też inne, jak "Sally czarodziejka", czy "Czarodziejskie zwierciadełko" tudzież "Gigiego" i "Yattamana", ale Zorro chyba z największym zacięciem.
Jun 4, 2014 12:06 PM

Offline
Feb 2009
529
Najlepsze anime Polonii to jak dla mnie, Kapitan Tsubasa, Generał Daimos i Tygrysia Maska. Tak mniej więcej po równo cenię sobie te serie. Jeszcze Księga Dżungli była super!
Reply Disabled for Non-Club Members
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login