Forum Settings
Forums
New
Jan 9, 2009 2:03 PM
#1

Offline
Feb 2008
20
Hmm. Dobro, svi imamo hrpetine animea na plan to watch listama i tako to.

Ali ono, zanima me sto zapravo preferirate? Sto se tice zanrova, elemenata i to.

So, let's see for me...

Preferirani zanrovi:
-Mecha
-Psychological
-Slice of Life
-Seinen

Sto preferiram u animeima:
-Karizmaticne, razradene likove, po mogucnosti sa twisted logikom. (Baccano! <3)
-Dobar soundtrack is a must! Cesto znam overlookati mane u nekom animeu jer mi mjuza jednostavno utjece na to. Gundam Seed/Destiny bi bili dobar primjer za to. Mecha, ali da nema dobre mjuze (Yuki Kajiura *luvs*), bio bih iritiran to hell and back svakom epizodom. Valjda, ne bih znao je mi je svaki put zbog mjuze zadovoljavajuce.

Sto mrzim:
-CG animacije. Ima iznimaka(Macross Zero i jos par drugih), ali generalno mrzim CG. Preferiram klasicnu animaciju nad trzavim i nepotpunim CG-em.
-Nedostatak mjuze u animeu. Yeah, znam da zvuci cudno, ali dobar primjer bi mi bio Trigun. Vrlo dobar anime na kraju, ali moram priznati da sam ga jedva odgledao jer vecinu vremena jednostavno nema mjuze u scenama. A mjuza mi je 50% atmosfere.
-Preforsirano infantilne likove. Dunno how to describe it. Ali ono, ima animea u kojima likove jednostavno forsano poglupljuju. Prvi put me takvo nesto iritiralo u Turn A Gundam do te mjere da sam im svima zelio pucati u glavu i skratiti im muke... ^^
-Loli. Yeah, loli. Specificno, this kind of loli bi bio dobar primjer. I just don't get it, or like it. Shoot me. *meh*



Pa, tako, da cujem i ostale savrseno normalne ljude. ^^
Reply Disabled for Non-Club Members
Jan 11, 2009 3:14 PM
#2

Offline
Feb 2008
6186
Hm... Ajd da vidim ja....

Zanrovi:
- Horror
- Historical
- Ninja
- Samurai
- Shounen

Preferiram:
- Dobru Animaciju/ lepo nacrtane likove... Za mene je ovo jedna od glavnih orijentacionih tacaka, kad biram Anime da gledam.... Nemam isti osecaj sa Anime- om ako su ljudi cetvrtasti, i ako su ljudi lepo nacrtani.
- Dobar OST, OP i ED... Jednostavno da bi Anime bila dobra mora imati dobru Muziku tokom price...
- Logicnu pricu... Znaci vise volim neku uobicajenu pricu, od sna kog ljudi znaju da se ne moze ostvariti..

Mrzim:
- Mnoooogo epizoda... Opet, ovo zavisi od Anime do Anime, ali generalno sve iznad 100 epizoda stvara mi tenziju... Opet, ima Anime- a koje gledam, a imaju dosta epizoda (Bleach, Naruto), ali vecinu sam odlucio da ne pogledam upravo zbog velikog broja epizoda.
- Filleri... Ovo se oslanja na prethodnu stavku.. Ukoliko ima puno epizoda.. Ima puno i fillera... A ja mrzim fillere!
- Loli, shouta i sve te popularizovane zanrove...
- Shoujo, isto kao ovo gore....
.
Jan 12, 2009 2:08 AM
#3

Offline
Feb 2008
28
Hm, hm... Supernatural, Slice of life, Psychological, Fantasy, Comedy ili sve to lijepo ukomponirano. Općenito nije da previše preferiram neki žanr više je to kao i kod glazbe, kako se trenutno osjećam. Dok učim, nemam baš volje da pratim neku praonu mozga, više sam ili za smirujući slice of life prije spavanja ili kakvu akciju da me održi budom između.
Zapravo, sve ovisi o samom animeu i priči, nekad mi se lik koji se prikazuje kao specifičnim i mnogi mu se klanjaju kakav je, meni je ništa doli prosjeka. Tipa cure iz Ergo Proxya. Lijepo dizajniran lik. I to je to. Ono glumatanje tough girl mi je bilo krajnje iritanto i poneka mi dođe da pogledam anime do kraja samo da mi je mogla dalje iskritizirat. Odviše mi je šablonska.
Onda, mjuza.. Jako cijenim kad je mogu slušati i odvojeno. Zatim, dobar smisao za humor koji se ne temelji samo na nosebleedovima i sl.

Što ne volim.. Egzistencijalno filozofske spike koje ''čovječe moraš to kužiti da bi volio, ako ne voliš to samo pokazuje kako si inferioran'. Pogotovo kad ti to onda prodaje 17godišnjak koji pročitao svaku stranicu što mu je google izlistao nakon što je ukucao nihilizam ( prepoznat ćeš se, a ja ću biti diskretna *tee hee* ). Zapravo, tu čak nije ni anime kriv, nego ekipa koja to hypa. Više cijenim kad mi neko to lijepo preporuči, ja pogledam i kažem da mi se ne dopada jer nisam into it i to je to, iduća tema.

Zatim da, preferiram onako, ispod 30 epizoda, ali me ne ubije više ako je priča dobra.

Uglavnom, sve je kul ako mi se ništa ne forsa i čeka svoj red.
Jan 19, 2009 12:46 PM
#4

Offline
Dec 2008
29
Poštujem
- Sci-Fi
- Psychological
- Samurai


- Preferiram kad je anime ručno crtan, mada ima i neke retke slučaeve kad je OK i CG mix (GiTS - Innocence 2)
- Preferiram one karaktere koje su in-between , koje donose teške odluke i vode se od lične motive , varirajuči na "opsto prihvatenoj moralnoj oski"
- Volim da vidim umetnikove vizije za buducnost , sto po-utopiske , to bolje
- Volim momente kad se "sudre" 2 ili više sveta , razmisljanja , prirode i kulture (mislim na ne-seksualne sudire :) )

- mrzim infantilne karaktere , oni u kojima je prenaglasena neka emocija - Stid, Nekontrolirani gnev (govor = deranje) , Nepromislenost , Strah .. and shit
- Mrzim "zenske" anime , u kome se prica o nekih problemi u vezama . Dosta mi je frendica oko mene sto me zamaraju na tu tematiku
- Mrzim forsirano izduzavanje serije (LOST syndrome)
Always go to other people`s funerals , otherwise they won`t come to yours
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Anime: Vrli novi svijet

Kaylanna - Apr 24, 2009

1 by Qupo »»
Apr 25, 2009 6:03 AM

» [Manga] Recenzije

Qupo - Jan 4, 2009

5 by G0dSlay3r »»
Jan 12, 2009 1:06 PM

» Studio Ghibli

Qupo - Jan 5, 2009

1 by Qupo »»
Jan 6, 2009 10:44 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login