Forum Settings
Forums
New
Oct 17, 2010 3:09 AM
#1

Offline
Mar 2008
393
W hetalii aż roi się od postaci, jedne z nich pojawiają się częściej, kilka państw rzadziej, ale każde z nich są na tyle charakterystyczne, że z pewnością macie co najmniej kilku swoich ulubieńców. W tym temacie możecie ich wychwalać ile wlezie^^

Szczerze mam baaaardzo duży problem z wytypowaniem chociażby ulubionej piątki (o trójce już nie wspomnę), dlatego też wymienię to co mi akurat przyjdzie na myśl^^

Bez zastanowienia na pierwszym miejscu znajduje się Gilbuś. Kocham go od samego początku i szczerze ciężko mi powiedzieć za co xD jest jedną z zabawniejszych postaci - to fakt. Poza tym ta jego przesadzona pewność siebie jest całkiem urocza i zabawna^^ Jednak to, co lubię w nim najbardziej to te obnoszenie się, że "samemu mu najlepiej", a gdzieś w głębi jest tak strasznie samotny i robi wszystko, żeby ktoś tylko zwrócił na niego uwagę. To urocze^^

Z drugim miejscem będzie już ciężej i wymienię w tym miejscu kilka postaci, które traktuję w miarę tak samo~ są to: braciszek Francja, za jego styl życia, bycie takim dystyngowanym zbokiem, za wygląd (o tak <3) i ogólnie za to, że całkiem lubię Francję jako sam kraj. Obok mojego Francisa jest Hiszpania, który wydaje się chyba wymarzonym starszym braciszkiem xD Kolejną postacią jest Norwegia i tu ciężko mi wytłumaczyć co tak naprawdę w nim lubię, ponieważ biedny Norwiś nie miał specjalnie dużo momentów w mandze i anime. Jednakże naprawdę kocham jego wygląd i z wstydem przyznam, że to zadecydowało o moim uwielbieniu do niego xD

Miejsce trzecie składa się na pewno z Węgier, lubię ją za to, ze jest najbardziej męską postacią xD ale ma też tą swoją/gorszą/ łagodną stronę. Poza tym kocham ją w pairingu z Prusami, który jest niestety tak niepopularny u nas, a wręcz nienawidzony (T.\\) dalej jest Anglia, który z początku nie budził mojej sympatii, ale ma w sobie coś takiego, co sprawia, że chciałoby się go przytulić xD Holandia i Belgia - kolejne postacie, które lubię raczej za wygląd, ale mam nadzieję, że gdy tylko dorwę trzeci tom mangi to moje uwielbienie do nich nie osłabnie.

Dalsze pozycje zajmują Rosja, który jest przekochany, ma świetny character song i w ogóle jest taką przytulaśną yanderowatą kluchą, Białoruś za jej przerażające zapędy, i Hong Kong również za wygląd^^
Reply Disabled for Non-Club Members
Oct 17, 2010 4:39 AM
#2
Offline
Oct 2009
198
No jak to kto - oczywiście Anglia! XD Za całokształt. ^w^
Oct 17, 2010 5:01 AM
#3

Offline
Apr 2009
1524
Na pierwszym miejscu jest oczywiście Białoruś. Jest jedną z najoryginalniejszych postaci w Hetalii. Kocham jej chorą miłość do Rosji i sadystyczne zapędy (jak wcześniej napisała Cissnei). Poza tym jest jedną z najładniejszych postaci.

Na drugie miejsce zasługuje Rosja. Za to, że jest milusi i przerażający jednocześnie. ^^

Trzecie miejsce należy do Ameryki. Gość wymiata. ;D

Poza tym bardzo lubię jeszcze Seszele i Tajwan, ale to ze względu na wygląd. P;
Oct 18, 2010 8:00 AM
#4

Offline
Oct 2009
717
Hm..nie znam wszystkich, bo dopiero oglądam Hetalię ale kocham Rosję <3 za jego przerażające ale też słodkie miny, Włochy ...za to że jest taką ciotą xD Ale za to ładną i uroczą :3 , Chiny za ten cudny akcent no i naszego Felka *,.,.,*







Oct 22, 2010 10:17 AM
#5

Offline
Apr 2009
2983
Cóż, ogólnie rzecz biorąc, lubię wszystkie postacie, ale jeśli się tak mocno zastanowić, to zapewne na pierwsze miejsce wybrałabym Szwajcarię. To taki charakter "bez kija nie podchodź" w dosłownym tego wyrażenia znaczeniu, jest opryskliwy, ciągle się z kimś kłóci i wciąż daje do zrozumienia, że nie potrzebuje do szczęścia nikogo, jednak... on jest tak słodki, tak uroczo (podświadomie) troszczy się o swoją nee-san, że w odcinkach z nimi... wymiękam. Dodałabym tu jeszcze Francję i Anglię. Dlaczego? Francja jest takim uroczym lowelasem, którego nikt praktycznie nie bierze na serio. Poza tym, te wszystkie teksty, zboczenia i molestacja wszelkiego rodzaju po prostu mnie rozbraja (kocham go ♥). Anglia natomiast za swój uroczy charakter, ciągłe kłótnie i przekomarzania z Francją, gadanie do wymyślonych przyjaciół i cudny sposób wyrażania melancholii <3

Na drugim miejscu byłaby na pewno Ameryka - uwielbiam jego ciągłe wtykanie nosa w nie swoje sprawy, wkurzanie i doprowadzanie Anglii do białej gorączki. Poza tym, zawsze miałam słabość do przebojowych okularników~
Postawiłabym tu również na Hiszpanię. To taki typ faceta, który za wszelką cenę chce pokazać "jestem maczo", ale w głębi serca chce zatroszczyć się o swoich bliskich, nie ważne jakie byłyby tego skutki.

Na trzecim miejscu umieściłabym Węgry. To po prostu ideał kobiety - piękna, a zarazem niezachwiania w dążeniu do celu, nieuznająca porażki. Jej mordercze zapędy względem Prusów są wprost genialne, i tak gdzieś podświadomie pewnie chciałabym, żeby urodził się z tego jakiś legalny pairing (widać to zresztą po mojej obecnej sygnie... matko, właśnie dopiero sobie zdałam z tego sprawę O3Ó).

Dodatkowo wymieniłabym Białoruś za jej wszelkie psychiczno-miłosne odchyły, Rosję za jego głupi wyraz twarzy oraz Sealandię (mówcie sobie co chcecie, ale akurat on jest najbardziej uroczym charakterem w Hetalii, te jego wieczne starania o choćby najmniejszą uwagę <33). I Polskę też lubię, bo zdaję sobie sprawę, że rzeczywiście muszę być Polką, patrząc na wyczyny naszego Felego xDD
Oct 29, 2010 10:53 AM
#6
Offline
Jul 2018
564127
Japonia. Główny powód? Kołderka... *_* i ten jego charakter :)

Hetalię zaczęłam oglądać niedawno, więc nie mam jeszcze swoich faworytów (cały czas czekam, aż pojawi się Polska).

Póki co mogę dodać jeszcze Niemcy, za przezabawne sytuacje z Włochami.

Ooo i Rosję, obowiązkowo. Ten spokój i łagodny wyraz twarzy... Kiedy go widzę to mam ochotę zajrzeć do jego głowy i dowiedzieć się, o czym tak naprawdę w tych chwilach myśli :D
Oct 29, 2010 11:08 AM
#7

Offline
May 2009
471
hmm. Japonia - nie wiem, tak jakoś.
Szwajcarek - przede wszystkim za głos Edzia :> za tę opiekę nad siostrą no i w ogole za wszystko ;3
Prusy - tak ot tak.

reszty bohaterów w sumie od siebie nie odróżniam, więęc.. xd
Poland.

Nov 2, 2010 10:01 AM
#8
Offline
May 2009
6
Jak tak głęboko się zastanowić to, kurka, nie umiem wybrać "samotnego" pierwszego miejsca, bo zajmują go aż 3 osoby: Prusak za bycie tym zadufanym w sobie narcyzem a ja mam słabość do takich osób. On jest ultra kochany zupełnie jak Rosja który jest kolejnym laureatem. Iwana kocham za taką niewinność i ze chce miłości a nie potrafi tego okazać. Rosję albo sie kocha albo nienawidzi, ja go kocham. Kolejne pierwsze miejsce zajmuje Polska. Feluś mój najukochańszy co to z niego robią taką ciotkę łażąca w kieckach. Wiecie jego podobnie jak Iwana nie da się nie kochać (widać Słowianie mają to we krwi).

Drugie miejsce należny do Węgierki bo to taki babochłop i to jaki uroczy! Jest i do tańca i do różańca. Dalej Białoruś, aż strach miec taką sąsiadkę...I jak tu nie współczuć Wani? Ale i tak ją kocham (sadyzm rulez). Na drugim miejscu jest Jeszce Hiszpania. Taki braciszek pomidorowy i pocieszny.

I trzecie miejsce dla Chin no bo aru! :D Choćby i bez ary był genialny. Razem z Yao 3 miejscem władają wszyscy Skandynawowie. Bo tak. I Szwajcarek bo jest totalnie słodki i taki badass.
Nov 10, 2010 2:06 PM
#9

Offline
Oct 2009
2394
Prusy - <3 kocham. jest zadufanym gnojkiem, ale takich wręcz należy kochać ^^
Ameryka - polubiłam go od pierwszego odcinka. jest zabawny, czaderski i niekonwencjonalny ;D
Kanada - zawsze mi go szkoda, że ciągle mylą go z Ameryką i doastje za niego, ale to też jest zabawne ^^
Szwajcaria - za głos Romi Paku! <3 xD
Polska - pomimo tego, ze czasami przedstawiany jak debil i idiota, to i tak ciągle jest taki kochany <3
Feb 10, 2011 6:01 AM
Offline
Jul 2010
53
pszec said:
Polska - pomimo tego, ze czasami przedstawiany jak debil i idiota, to i tak ciągle jest taki kochany <3


Własnie za to go uwielbiam. :D Oraz za jego inne cechy. Feliks rządzi! ^^


pszec said:
Szwajcaria - za głos Romi Paku! <3 xD

Dokładnie, dokładnie. :D plus równiez za charakter. :P
...
Feb 16, 2011 8:20 AM

Offline
Mar 2009
403
Prusy - bo jest uroczy. Zadufany w sobie, ale w tak kochany sposób, że aż przyciąga do siebie. <3
Rosja - podbił moje serce podczas skoku z samolotu z okrzykiem "vooooooooodka!!" xD

Potem lubię jeszcze kilka postaci, ale to już w stopniu nie wykraczającym poza zwykłą sympatię, więc nie będę wypisywać. Dodam tylko, że Węgry w paringu z Prusami również bardzo lubię. ;3
Feb 16, 2011 9:29 AM
Offline
May 2010
38
Na wstępnie zaznaczam - na fizyce nawdychałam się denaturatu i... właśnie, jestem nasztachana ==

Ja mam takie same problemy jak większość, nie mam samotnego pierwszego miejsca. Ale samotnie pierwsze miejsce jest takie... samotne! xD
Dlatego dla mnie number one is Anglia i Liciek. *^*
Anglia za ten jego charakter, brwi (pozazdrościć), głos i za to, że zawsze jak go widzę to mam ochotę przytulić i w prawie każdym quizie ''Jaką postacią z Hetalii jesteś'' wychodzi mi on (albo Rosja, ale cicho).
A Litwę za włosy! Prawie takie jak moje! xD
Numer dwa to... cała reszta za wyjątkiem Węgier i Seszelki. Jak tu można nie kochać Rosji i jego wódki, Francji i jego zboczeń, Włoch i loczka, Prus i jego zaglibistości, Chin i jego ''aru'', Ameryki.. no, Ameryki, Polski za...Polskę, etc.

[ pamiętajcie - denaturat jest zUy! ]
Mar 20, 2011 2:40 PM
Offline
Jun 2010
2
U mnie zależnie od nastroju :) Każda z postaci jest taka kochana i ma w sobie tyle uroku.
Jednak od dłuższego czasu moim faworytem jest FRANCJA :D To taki optymistyczny i zakręcony gościu.
Potem jest Hiszpania *-* uwielbiam, po prostu uwielbiam.
Na trzecim miejscu Prusak. Za takie zagilbiste podejście do świata i jego cudowne majtasy :D
Reszta postaci też jest urocza. A jak zacznę się rozdrabniać to wyjdzie że wszyscy są na mojej liście ulubionych.
Mar 22, 2011 5:21 AM

Offline
Jan 2011
798
Tak na prawdę lubię każdą postać z Hetalii ale tak naj, naj, najbardziej spodobał mi się chyba Japonia. Spokojny i opanowany, a właśnie takie postaci lubię najbardziej.

Poza Japonią szczególnie uwielbiam: Francję za optymizm, fajny wygląd i ogół, Włochy Wenckie (koleś po prostu wymiata. Wystarczy, że się pokaże a ja się śmieję jakby nie wiadomo co się stało. XD") i oczywiście Polska, mimo że jest go mało i zazwyczaj pokazywany jako kompletny idiota to jednak jest uroczy. : D
Jun 13, 2011 11:39 AM

Offline
Jun 2011
32
Od samego początku lubię Anglię, Amerykę, Grecję i Prusy. Długo nie mogłam się przekonać do Francji, głownie za uraz/niechęć do prawdziwego państwa :P
Moim absolutnym faworytem jest Dania <333 i w mniejszym stopniu Holandia :D

envy-chan said:
Włochy Wenckie (koleś po prostu wymiata. Wystarczy, że się pokaże a ja się śmieję jakby nie wiadomo co się stało. XD")

mam to samo :D
Aug 21, 2011 4:53 PM

Offline
Mar 2010
45
To ja tak może bez numeracji...

Francja! Tak naprawdę od pierwszego odcinka, w którym się pojawił od razu stał się moją ulubioną postacią. Cóż, może chodzi o to, że jest takim uroczym zbokiem i narcyzem (z czym niestety fandom często przesadza). Jak dla mnie on wnosi wiele humoru, np. te wszystkie Świąteczne i Prima aprilisowe stripy, to w sumie jego zasługa.

Prusy - za jego ogólną zajebistość i 'skromność'. Może to nie jest powiedziane wprost, ale uważam, że jest człowiekiem, który zrobi coś, nawet jeżeli cały świat mówiłby mu, że nie. Dodatkowo w moim HC jest jedynym z państw, które faktycznie uwielbia wojnę (może to przez historię, Prusy były na serio militarnym państwem), przez co uwielbiam wszelkie poważniejsze arty z jego zacnym pyskiem.

Hiszpania - bo jest taki no... trudno go nie lubić. Jest strasznie milusi i w sumie w jakiś sposób podobny do mnie w tym, że nie schodzi mu uśmiech z buzi.

Rosja - tutaj chyba bardziej chodzi o to, że wielbię Rosję jako kraj. Wiadomo - Rosja to nie kraj, to stan umysłu. Poza tym jest ciekawym przeciwieństwem Prus, jeżeli chodzi o IIWŚ, mogłabym się strasznie rozpisać, ale ja też chcę spać. Nie uważam go za jakiegoś psychola, który zmusza wszystkich do zjednoczenia się ze sobą (w słówników fangirlsów: gwałci wszystko, co się rusza). Jak dla mnie to bardziej smutne państwo z mroczną historią.

Teraz już tak trochę krócej: Holandia (za ten jego typ osobowości - don't fuck with me), Belgia (upsik, chyba za wygląd), Dziadzio Rzym (w sumie z tych samych powodów, co Francja), Polska (ale nie w wersji różowego pedała), Szwajcuś (podobnie co Holandia), no i tak w miarę w miarę Egipt
Dec 30, 2011 5:56 PM

Offline
May 2011
442
Ten klub zmarł, ale nie mogę nie napisać posta >w<
Dobra.
1. Anglia - Artur, o Boże. <3 Powoli zaczynam się robić jego psychofanką... Kocham gościa za wygląd, za jego kłótnie z Francją, za brwi (oh yeah), te zielone oczy <3, ZA PAIRING Z AMERYKĄ <333, za to, że przy Ameryce robi się taki potulny, za czary, wróżki i inne niewidoczne na reszty rzeczy/stworzenia, za to, że jest uroczy, no i, no i... za całokształt, mój numer 1 pośród wszystkich anime ; w ; <333
Dalej to już muszę kombinować, bo praktycznie wszystkie postaci lubię. Na drugie dałabym kochanego Canadę, którego nikt nigdy nie zauważa. On jest taki potulny, ma zajebiaszczego misia, i kocham moment gdy wygarnął Ameryce co o nim myśli <3 Wtedy... coś w nim normalnie pękło i Matt wyzwolił nareszcie swoje oburzenie względem niego <3 No i gostek ma takie świetne włosy (i ten loczek!) Na drugim dałabym też Chiny, za jego cudny akcent, którego mogę słuchać w nieskończoność (Kaida Yuki, jestem pani fanką <3), za jego "aru", za jego "naburmuszone" miny, za to, że próbuje robić za starszego brata... za wygląd... ; w ; No i jeszcze Włochy Weneckie. Jest taki ciamajdowaty i uroczy że gęba mi się śmieje jak tylko go zobaczę (jak to ktoś już wyżej napisał) XD <33
Pałam też sporą sympatią do takich postaci jak Grecja (ta jego monotonność <3 + pairing z Japonią ;w;'), Romano (pan wiecznie obrażony + pairing z Hiszpanią ;w;''), Ameryka (jego HAHAHA! i ORE WA HERO! rozbraja mnie na kawałki + mój ukochany pairing z Anglią <333 ;w;'''), Rosja (kol kol ^J^), Austria (paniczyk~ <3), Polska (no kurde, totalnie! XD SIABABABABABA), Szwajcaria (taki obojętny, lubi tylko swoją siostrzyczkę... ;w;''''), Prusy (szczerze to dopiero niedawno się do niego przekonałam, ale zagilbisty jest <3 no i ten zmutowany kurczak, UHAHAHA), Francja (braciszek Francja w pewnych momentach wymiata, lubię go jakby nie patrzeć~ <3). Lubię też Icię, taki słodziak <33

Ta. Czyli jak napisać litanię, gdy wcale się jej pisać nie chciało. ;w;"
miyotanDec 30, 2011 5:59 PM
Apr 13, 2012 10:28 AM

Offline
Oct 2011
1909
Za duże ich ale podam pierwsze 5 pozycji ^^
Oczywiśice Polak jest ponad pierwszym xD
1.Rosja,Francja
2.Ameryka
3.Prusy
4.Włochy Południowe
5.Chiny
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» ✮Karty Klubowe✮[OTWARTE] ( 1 2 )

Cissnei - Oct 4, 2010

64 by Ariana316 »»
Jun 6, 2013 4:29 AM

» ✮[QUIZ] Którą postacią jesteś?✮

Cissnei - Oct 4, 2010

37 by Kenitami »»
Apr 28, 2013 6:59 AM

» Najpopularniejsza postać - karty~

Cissnei - Mar 27, 2011

26 by Trinixa »»
Apr 13, 2012 10:11 AM

» FINAŁ [Już dawno zamnkięte ^.~]

removed-user - Feb 9, 2011

26 by KaloszNaKrzaku »»
Feb 10, 2011 10:55 AM

» Runda 4 Mecz 3

removed-user - Feb 8, 2011

10 by Cissnei »»
Feb 9, 2011 9:58 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login