Forum Settings
Forums
New
Jun 12, 2020 2:14 AM
#1
Offline
Aug 2015
3
Nem retronak számító valamint nem szezonos animék. Az elmúlt pár év animéi.
A kedvencek amiket mindenkinek ajánlanál.
Reply Disabled for Non-Club Members
Jul 3, 2020 3:30 AM
#2
Offline
Oct 2019
1
Kuzu no Honkai


Hellósztok!
Gondoltam eleget teszek a kérésnek és nekikezdek az akitivizálódásnak, szóval ajánlanám is nektek kedvencemet. :D

Az anime szerintem kissé alulértékelt, bár igaz, hogy nem ez a tipikus happy end vagy kifacsarja az összes könnyed a vége történet, hanem egy keserédes élményben lesz részünk.

Van a két főszereplőnk, Yasuraoka Hanabi és Awaya Mugi, akik egy viszonzatlan első szerelmet élnek át, ezért egymást kihasználva próbálják csökkenteni a fájdalmukat, bár később bonyolódik a történet. ;)

Összességében a kapcsolatokhoz való viszonyulásuk átértékelődését és a beletőrődésig vezető útjukat követhetjük végig a 12 rész alatt igazán jó zenei aláfestéssel és kellemes rajzolással. Ja és még egy fontos dolog. Van benne szexualitás, viszont ezt a mű komolyan kezeli, amit még nem igazán láttam animékben, bár nem is vagyok egy hihetetlen nagy veterán.

Szóval ha bármennyire is felkeltette az érdeklődéseteket, emelett szeretitek a romantikát, mint fő műfajt, ajánlom, hogy nézzetek bele. Plusz ha tetszett, érdemes a mangát is elolvasni egy kis bónuszért.


I'm level on mal-badges. View my badges.

May 2, 2021 5:55 AM
#3
Offline
Jan 2019
1
Mostanában volt egy kis szabadidőm, szóval írtam egy ajánlót, remélem van itt még valaki.

A Runway de waratte c. anime ajánló bemutatása

Számomra eddig a divat kicsúcsosodása az 5 éves Iron Maidenes pólóm és egy régi farmerem felvételében mutatkozott meg, a divatbemutatók meg teljesen érthetetlenek voltak számomra, ezt az animét is csak az egyedi setting miatt kezdtem, de ez az alkotás valahogy mégis elérte, hogy izgalommal várjam egy divatbemutató mindegyik új ruháját, mindennek ellenére, ezért gondoltam, hogy ezt az élményt lehet érdemes megosztanom másokkal is.
Az Runway de waratte c. anime a designerek és a kifutón sétáló modellek világába kalauzol el minket, aprólékosan kidolgozott ruhákkal, a munkafolyamat bemutatásával, azzal, hogy mégis mi is állhat egy divatbemutató létrejötte mögött és persze a címben is megjelenő kifutón való sétával.
De miért is olyan érdekes ez? Mert mindezt a shounen műfaj keretein belül teszi. Ebbe az elsőre „lányosnak” hangzó témába illeszti bele a shounen nem egy jellemzőjét (kritikusabbaknak kliséjét), mint egy elsőre elérhetetlennek látszó álomért való küzdelem, a tipikus underdog story, valamint a karakterek közti erős rivalizmus. Láttunk már furcsa témájú animéket/mangákat (pl. a főzésből is csináltak már shounent vagy ott van a Tha Drops of God c. manga ami a borkóstolásról szól), de a téma és műfaj közti látszólagos ellentét szerintem ezt a művet kiemeli ezek közül és egy nagyon izgalmas és egyedi alkotást hoz létre.
A két főszereplőt mutatnám be Fujito Chiyukit és Tsumura Ikutot. Chiyuki apja egy neves brand igazgatója lánya születése óta és Chiyuki célja, hogy az ő márkájának képviseletében vegyen részt a Párizsi Divatheten. Csakhogy a hivatásos modelleknek szoros kritériumnak kell megfelelnie és a főhősnőnk a maga 158 centijével közel sem olyan magas, hogy egyáltalán Japánban megbízót találjon. Osztálytársa Ikuto, aki szabadidejében előszeretettel tervez és készít ruhákat és kis kora óta dédelgetett álma hogy designer legyen, de anyagi gondokkal küzd, véletlen események sorozata által tervez Chiyukinak egy ruhát, ami egy fotózás után egész felkapott lesz egy social media platformon, itt kezdődik el a történetük.
Az anime a 2020-as téli szezonban futott, animáció terén hozza az átlag minőséget, a bemutatók viszont nagyon oda lettek rakva és minden ruha ami megjelenik rendkívüli módom részletesen lett ábrázolva. Zenék terén nincs semmi kiemelkedő, aláfestésnek tökéletesen passzoltak.
Ajánlom ezt az animét minden shounen fannak, az underdog történetek kedvelőinek, high fashion követőknek és azoknak, akik úgy gondolják a modelkedéshez elég egy szép arc, jó alak és csak dől a pénz (nem ez a fizikailag/szellemileg legmegterhelőbb munka, de az anime bemutatja mekkora elhivatottság is kell hozzá, ha valaki komolyan akarja venni). Ha viszont már 120 hasonló álomkergetős shounent láttál és már unod őket, nem ez az alkotás fogja megváltoztatni a véleményed.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Szezonajánló

Zsebpiszok - Jun 9, 2020

0 by Zsebpiszok »»
Jun 9, 2020 11:49 PM

» Retro? Animék

Zsebpiszok - Jun 9, 2020

0 by Zsebpiszok »»
Jun 9, 2020 11:44 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login